Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 5241
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Powieje wiosną w Cieplicach

Niedziela, 25 kwietnia 2010, 8:01
Aktualizacja: 8:02
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Powieje wiosną w Cieplicach
Fot. Organizatorzy
W poniedziałek (jutro) rozpoczyna się XXXVII edycja Wiosny Cieplickiej. Zapowiada się bardzo ciekawie, a repertuar imprez powinien zaspokoić każdy gust.

Wiosenne świętowanie w uzdrowisku zacznie się 26 kwietnia występem Kabaretu CIACH i Stanisława Tyma. Areną imprezy będzie Sala Błękitna w Pałacu Schaffgotschów (Politechnika Wrocławska). Bilety w cenie 30 zł można kupić do 25 kwietnia w przedsprzedaży w Przystani Twórczej lub Centrum Informacji Turystycznej w Cieplicach lub na ul. Bankowej 27.

Plenerowo w parku
W poniedziałek, 3 maja, około godz. 15 odbędzie się impreza plenerowa w Parku Zdrojowym. Od godz. 15 przewidziano zabawy, konkursy dla dzieci i młodzieży. Będzie także piknik dla mieszkańców, turystów i kuracjuszy. Wystąpi m.in. FEDERACJA oraz Michał Rudaś. To wyjątkowy na polskiej scenie artysta, nominowany obecnie do FRYDERYKA 2010 w kategorii NOWA TWARZ FONOGRAFII. W maju 2009 r. wydał swój pierwszy album „Shuruvath”, jest to propozycja zarówno dla fanów melodyjnego popu, klubowego jazzu oraz muzyki etnicznej w nowoczesnym brzmieniu. Był laureatem „Szansy na Sukces”, występował w Teatrze Roma, programie telewizyjnym „Jaka to melodia” oraz śpiewa w orkiestrze Tomka Szymusia w telewizyjnym show „Taniec z Gwiazdami” oraz współpracuje jako wokalista z Orkiestrą Adama Sztaby.

Kabarety w „Błękitnej”
W sobotę, 8 maja, około godz. 19 zacznie się muzyczno-kabaretowy Show Tomasza Grdenia. Odbędzie się on w Pałacu Schaffgotschów (Politechnika – „Sala Błękitna”). Tomasz Grdeń to niezwykle utalentowany, obdarzony olbrzymim poczuciem humoru, wiecznie młody artysta. Podczas swoich występów łączy zapomniany już prawie klimat swingu z parakabaretowym podejściem do piosenek, publiczności i samego siebie. Można spodziewać się najpiękniejszych i najbardziej znanych swingowych piosenek. Współpracował także z Zenonem Laskowikiem i orkiestrą Zbigniewa Górnego. Bilety w cenie 20 zł można kupić w przedsprzedaży do 7 maja w Przystani Twórczej, Centrum Informacji Turystycznej w Cieplicach i na ul. Bankowej.

Po japońsku
W niedzielę, 16 maja w Kościele Zbawiciela zaśpiewa wieczorem Japoński Chór The Elisabeth Singers założony w 2002 roku przy Elisabeth University of Music w Hiroshimie. Podczas dwóch pierwszych lat funkcjonowania THE ELISABETH SINGERS podjął ambitny program repertuarowy śpiewany w języku łacińskim, angielskim, niemieckim, włoskim, fińskim, francuskim i japońskim.
Cena biletu to 10 zł. Można go nabyć w Przystani Twórczej, Centrum Informacji Turystycznej w Cieplicach i na ul. Bankowej.

Szał na Lubańskiej
W sobotę, 22 maja, miedzy godz. 20.00 a 21.00 na stadionie MOS przy ulicy Lubańskiej w Cieplicach wystąpi zespół LAO CHE, popularna kapela rockowa.

Glinoludy na koniec
Otwierający niegdyś Wiosnę Cieplicką kiermasz kwiatów i roślin ozdobnych tym razem zakończy kulturalne święto uzdrowiska. Rozpocznie się 29 maja w Parku Zdrojowym i okolicach. Nie będzie jednak jedyną atrakcją tego dnia. Kiermaszowi towarzyszyć będzie występ Jeleniogórskiego Chóru Kameralnego pod dyrekcją mgr Joanny Moryc. Klimatu całej imprezie nadadzą Glinoludy. Te postaci z Bolesławca zostały wykreowane przez jednego z mieszkańców - Bogdana Nowaka. Glinoludy poprzez wspólne, niemal rytualne spektakle malowania ciał gliną i ekspresję prezentacji tworzą ciekawe plastycznie widowiska.

UWAGA: Zgłoszenia osób i firm chętnych do udziału w kiermaszu prosimy przesyłać do 16 maja na adres: przystan.tworcza@cieplice.org , w tytule prosimy podać „Kiermasz kwiatów”, a w treści- dane firmy/osoby, tel. kontaktowy i powierzchnię (do 25 m2) potrzebną do wystawienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group