Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 6285
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: “Powidoki” Emanueli Czujowskiej w Piechowicach

Wtorek, 14 października 2014, 8:57
Aktualizacja: 15:52
Autor: Manu
Piechowice: “Powidoki” Emanueli Czujowskiej w Piechowicach
Fot. POK
Kilkadziesiąt osób pojawiło się w ubiegły piątek (10.10) w galerii Piechowickiego Ośrodka Kultury w Piechowicach na wernisażu wystawy Emanueli Czujowskiej zatytułowanej “Powidoki”. Uroczyste otwarcie ekspozycji uświetnił koncert zatytułowany “Inne piosenki” w wykonaniu Piotra Syposza. Wystawa czynna będzie do 31 października.

- Jest artystką wielowymiarową. Pracowita, kreatywna i wszechstronnie wykształcona - powiedziała na wstępie dyrektorka POK Anna Kalisz, witając wszystkich przybyłych gości. – Jej współpraca z Piechowickim Ośrodkiem Kultury musiała doprowadzić do wystawy, samodzielnej wystawy Emanueli. I nie chodzi o wychwalanie młodej artystki, ale ciepło i serdeczność - dodała Anna Kalisz.

Od dwóch lat Emanuela Czujowska w Piechowicach prowadzi zajęcia z rysunku i malarstwa dla dorosłych. W marcu została przewodniczącą piechowickiej grupy plastycznej Π – art, która z początkowej liczby 15. członków “rozrosła” się obecnie do 23. osób.

Emanuela Czujowska eksperymentuje z technikami malarskimi i materiałami. Zajmuje się aranżowaniem wnętrz, scenografią i fotografią. Od roku 2003 prowadzi galerię “Wysoki Kamień”, gdzie prezentuje prace własne i zaprzyjaźnionych artystów z Kopańca.

Obecni miłośnicy sztuki plastycznej nie tylko chętnie rozmawiali z bohaterką wystawy o sztuce, o całym jej pięknie i złożoności, ale mieli możliwość wysłuchać także recital Piotra Syposza, który zaprezentował swoje własne nastrojowe kompozycje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group