Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 3258
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Powiaty przewoźnikami?

Czwartek, 7 października 2021, 7:03
Autor: WAC
Powiat: Powiaty przewoźnikami?
Fot. starostwo powiatowe
W siedzibie Starostwa Karkonoskiego kilka dni temu odbyło się pierwsze robocze spotkanie samorządowców poświęcone organizacji wspólnej komunikacji autobusowej.

W spotkaniu, starostą karkonoskim Krzysztofem Wiśniewskim i przewodniczącym Rady Powiatu Karkonoskiego Eugeniuszem Kleśtą, uczestniczyli zaproszeni goście: burmistrz miasta Wleń Artur Zych, starosta lwówecki Daniel Koko, burmistrz gminy i miasta Lubomierz Marek Chrabąszcz, zastępca burmistrza gminy i miasta Lubomierz Adam Skrzydłowski. W spotkaniu udział wzięli również prezesi Zarządu PKS Tour Jelenia Góra i PKS w Kamiennej Górze. Rozmowy dotyczyły współpracy związanej z rozszerzeniem Powiatowej Komunikacji Karkonoskiej i połączeniem niektórych jej linii z innymi powiatami.

Spotkanie było owocne, dobrze rokujące na przyszłość – mówi starosta karkonoski Krzysztof Wiśniewski. - Wszyscy uczestnicy byli zgodni co do tego, że najważniejsi są mieszkańcy naszych powiatów i wyrazili chęć współpracy. Mam nadzieję, że uda nam tak skorelować godziny kursowania autobusów w powiatach: karkonoskim, lwóweckim i lubańskim, aby powstała spójna siatka połączeń. Szczególne zainteresowanie jest połączeniami w kierunku Wlenia, Pilchowic i Świeradowa Zdrój. Ja jeszcze w tym roku spotkam się z naszymi wójtami i burmistrzami, aby też porozmawiać o przebiegu naszej Powiatowej Komunikacji Karkonoskiej. Po prawie roku jej funkcjonowania mają oni na pewno spostrzeżenia i propozycje na ten temat, które postaramy się uwzględnić.

Twoja reakcja na artykuł?

17
68%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
8%
Nudzi
2
8%
Smuci
3
12%
Złości
1
4%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (45) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group