Sobota, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 9524
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej w staniszowskim pałacu

Środa, 17 października 2012, 6:57
Aktualizacja: Czwartek, 18 października 2012, 7:58
Autor: Mea
Powiat: Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej w staniszowskim pałacu
Fot. Mea
Nagrodą Starosty Jeleniogórskiego uhonorowanych zostało wczoraj (16.10) ponad dwudziestu nauczycieli i pracowników placówek oświatowych podczas uroczystości w staniszowskim Pałacu na Wodzie. – W powiatowej oświacie jest dobrze, w tym roku zgłosiło się do szkół więcej uczniów niż przewidywaliśmy, dlatego też nie będziemy likwidować żadnych placówek – podkreślił Jacek Włodyga, starosta jeleniogórski.

W spotkaniu uczestniczyła Danuta Leśniewska, dolnośląski wicekurator oświaty, która wraz ze starostą jeleniogórskim oraz przewodniczącym Rady Powiatu Rafałem Mazurem przekazali gratulacje i podziękowania nauczycielom za codzienny trud edukowania i wychowywania młodego pokolenia, a także złożyli życzenia dalszych sukcesów zawodowych oraz pomyślności osobistej wszystkim pracownikom szkół i placówek oświatowych.

– Przy okazji Święta Edukacji Narodowej zastanawiamy się nad rolą szkoły w życiu każdego młodego człowieka. To, co najważniejsze dzieje się w relacjach między uczniem i wychowawcą, gdyż oprócz realizacji założeń systemowych nauczyciele wychowują młodzież poprzez swoją postawę w życiu codziennym. Nawet najlepszy system nie zastąpi dobrych nauczycieli – mówiła Danuta Leśniewska.

Gratulacje za wyróżnienie nagrodami specjalnymi przekazano: Beacie Szehidewicz, dyrektorowi Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie za Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej oraz Dorocie Sobczyńskiej, dyrektorowi Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach za Nagrodę Kuratora Oświaty. Wymienione nagrody wręczane były przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty 15 października na Zamku Książ w Wałbrzychu.

– Otrzymałam nagrodę za osiągnięcia, pracę, dobre wyniki na maturach oraz egzaminach zawodowych naszych uczniów, za dbałość o szkołę i młodzież, a także za utworzenie klas policyjnych, które już drugi rok cieszą się dużym powodzeniem. Moja szkoła bierze również udział w programie „Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku”, w ramach którego zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze oraz rozwijające kompetencje finansowane są przez Unię Europejską - mówiła Dorota Sobczyńska.

Z programem artystycznym wystąpiła młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kowarach oraz dzieci z Akademii Tańca Frydrych.

Dla nich Nagrody Starosty Jeleniogórskiego
Otrzymali je: Joanna Badacz, Hanna Baurowicz –Fujak oraz Danuta Sikora z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie; Grażyna Krakowiak, Krystyna Patynowska, Sylwia Kędzierska i Grzegorz Schmidt z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kowarach; Kamila Januszkiewicz, Paweł Matwiej oraz Łukasz Warchoł z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach; Marcin Barbarowicz i Janina Pełka z Zespołu Placówek Resocjalizacyjno - Wychowawczych w Szklarskiej Porębie; Maria Bednarek – Giersz, Katarzyna Filiczkowska oraz Urszula Jaskółowska z Zespołu Szkół Specjalnych w Domu Pomocy Społecznej „Junior” w Miłkowie; Małgorzata Forytarz i Renata Szczepanik z Publicznej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Kowarach; Alicja Łukaszkiewicz oraz Karolina Sokołowska – Zieja z Publicznej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Szklarskiej Porębie; Jakub Potkański i Edyta Sulima z Domu Wczasów Dziecięcych i Promocji Zdrowia w Szklarskiej Porębie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
280
Tak
61%
Nie
39%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Polityka
Dudek vs. Konieczyńska: II tura w Jeżowie
 
Aktualności
Zumba dla wszystkich
 
Aktualności
Pobiegli dla Filipka
 
112
Zderzenie na Sudeckiej
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group