Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 5653
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rybnica: Powiatowe święto plonów w Rybnicy

Poniedziałek, 1 października 2018, 7:07
Aktualizacja: Środa, 3 października 2018, 7:33
Autor: WAC
Rybnica: Powiatowe święto plonów w Rybnicy
Fot. WAC
Rolnicy z powiatu jeleniogórskiego świętowali zakończenie tegorocznych żniw podczas Dożynek Ziemi Jeleniogórskiej, które odbyły się wczoraj (30.09) w Stajni Rybnica.

Organizatorem imprezy, która w regionie odbyła się po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat były Dolnośląska Izba Rolnicza i Firma Agropol. Wraz z rolnikami za tegoroczne zbiory dziękowali liczni goście, między innymi: prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła, starosta Anna Konieczyńska senator Krzysztof Mróz, posłanka Zofia Czernow, prezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej Leszek Grala oraz samorządowcy.

Święto plonów rozpoczęło się uroczystą mszą w kościele w Rybnicy. Potem uczestnicy dożynek przenieśli się na teren Stajni Rybnica. Podczas części oficjalnej, zgodnie z ceremoniałem, dokonano poświęcenia wieńca dożynkowego, a wszyscy obecni podzielili się chlebem wypieczonym z mąki z tegorocznego zboża.

Po części oficjalnej goście dożynkowi zasiedli do wspólnej biesiady. Nie zabrakło zabaw dla dzieci i dorosłych oraz występów artystycznych.

Dożynki były też okazją do wręczenia pamiątkowych dyplomów dla właścicieli gospodarstw przodujących w produkcji rolnej. W gronie wyróżnionych znaleźli się: Wanda i Ryszard Rudolfowie, Krystyna i Tadeusz Jarosowie, Janina i Wiktor Zimmer, Bronisława i Grzegorz Botur, Maria i Józef Odrzywolscy, Iwona i Aleksander Ledniowscy, Renata i Zbigniew Binkowscy, Eugeniusz Zapała, Władysław Juśków i Bogdan Salus. Wyróżniono tez wójta gminy Jeżów Sudecki Edwarda Dudka.

Twoja reakcja na artykuł?

11
55%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
6
30%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group