Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7443
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Powiatowe Spotkanie Opłatkowe w Mysłakowicach

Poniedziałek, 19 stycznia 2015, 11:14
Aktualizacja: Wtorek, 20 stycznia 2015, 9:12
Autor: Mea
Powiat: Powiatowe Spotkanie Opłatkowe w Mysłakowicach
Fot. GOK w Mysłakowicach
Ponad 200 osób niepełnosprawnych oraz związanych z działalnością na rzecz tych osób przybyło do Gminnego Ośrodka Kultury w Mysłakowicach, by podzielić się opłatkiem. – Była wspaniała atmosfera, pełna serdeczności i zrozumienia – mówił Grzegorz Truchanowicz, dyrektor GOK–u w Mysłakowicach.

XVI Noworoczne Powiatowe Spotkanie Opłatkowe dla Osób Niepełnosprawnych z Powiatu Jeleniogórskiego dofinansowane było przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jeleniej Górze. Imprezę rozpoczęła msza św. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, którą odprawił biskup Marek Mendyk z Legnicy.

- Po mszy uczestnicy przejechali do Gminnego Ośrodka Kultury w Mysłakowicach, w którym czekał na gości przygotowany poczęstunek i program artystyczny. Uroczystość rozpoczął przemówieniem wójt gminy Mysłakowice Michał Orman witając przybyłych. Następnie biskup Marek Mendyk złożył wszystkim serdeczne życzenia - opowiadał Grzegorz Truchanowicz.

- Część artystyczną rozpoczęły dzieci z Przedszkola Publicznego w Mysłakowicach, które zaprezentowały kolędy i pastorałki. Następnie wystąpiła młodzież Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy. Pięknym koncertem o charakterze operowym zaszczycili gości spotkania Anna Katarzyna Jiruska i Eugeniusz Wysoczański – dodał.

W spotkaniu wzięło udział wiele osób niepełnosprawnych m.in. ze Związków Głuchych, ze Związku Niewidomych, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, Stowarzyszenia Osób Przewlekle Chorych „Pomocna Dłoń”, Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie i Ruchowo „Przyjaciele”, Karkonoskiego Klubu Amazonek, Grupa „Niezapominajki” z Mysłakowic, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Jeleniej Góry i Kowar oraz pensjonariusze domów pomocy społecznej. Na spotkaniu obecni byli także przedstawiciele władz powiatu i gminy, organizacji pozarządowych, instytucji, sponsorzy, harcerze, wolontariusze oraz opiekunowie i rodziny osób niepełnosprawnych.

Podczas uroczystości zostały wręczone przez starostę jeleniogórskiego Annę Konieczyńską i przewodniczącą powiatowej rady ds. niepełnosprawnych Ligię Jamer nagrody Liczyrzepy dla jeleniogórskich oddziałów zakładów pracy Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starej Kamienicy.

- Uczestnicy Spotkania Opłatkowego z niecierpliwością czekają na tę jedyną w roku uroczystość, podczas której nawiązują się nowe przyjaźnie, zanikają bariery i nietolerancja, a wszyscy uczestnicy czują braterską miłość i wzajemne zrozumienie. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za pomoc, wsparcie rzeczowe i finansowe, dzięki którym w uroczystości mogło wziąć udział tak wielu bliskich nam ludzi – stwierdził Grzegorz Truchanowicz.

Organizatorami byli: GOK w Mysłakowicach, Gmina Mysłakowice oraz Parafia pw. NSPJ w Mysłakowicach. Współorganizatorzy: KERiI w Mysłakowicach i KGW w Mysłakowicach. Imprezę wsparli wolontariusze:104 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Strumień” ZHP oraz Młodzież ZSzOI w Łomnicy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group