Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 9415
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Powiat wyróżnia Marzenę Machałek

Wtorek, 1 października 2019, 6:08
Aktualizacja: Czwartek, 3 października 2019, 10:15
Autor: WAC
Powiat: Powiat wyróżnia Marzenę Machałek
Fot. WAC
Na pierwszej po wakacyjnej przerwie, planowej sesji obradowali wczoraj (30.09) radni Rady Powiatu Jeleniogórskiego.

Podczas wczorajszej sesji radni podjęli kilka uchwał, między innymi wprowadzających korekty wymuszone reformą oświaty w sieci szkół podlegających powiatowi oraz zmieniających tegoroczny jego budżet. Rajcy jednogłośnie przyjęli też uchwałę wyrażającą wolę zmiany nazwy powiatu z jeleniogórski na karkonoski. Jak mówił starosta jeleniogórski Krzysztof Wiśniewski zmiana nazwy powiatu jest bardzo ważna ze względu na tworzenie tożsamości lokalnej. Przypomniał, że temat ten był już wstępnie konsultowany z częścią samorządów gmin wchodzących w jego skład i niemal wszędzie spotkał się z akceptacją. Jedynie gmina Stara Kamienica zgłosiła swoje uwagi, sugerując ze względu na swoje położenie, że właściwsza byłaby nazwa Powiat Karkonosko – Izerski.

Przyjęcie dzisiejszej uchwały jest początkiem procesu, którego finałem ma być zmiana nazwy - mówi K. Wiśniewski. - Teraz zostanie powołany specjalny zespół, który między innymi określi jakie konsekwencja natury finansowej wiązałyby się z tą zmianą. Kolejnym krokiem będą konsultacje społeczne, zaś ostateczną decyzje w tej sprawie podejmie Prezes Rady Ministrów.

Jednomyślności radnych nie było za to przy głosowaniu nad zgłoszonym przez Starostę Jeleniogórskiego projektem uchwały przyznającej tytuł „Zasłużonego dla Powiatu Jeleniogórskiego” poseł Marzenie Machałek. W uzasadnieniu K. Wiśniewski przypominał liczne zasługi wiceminister edukacji narodowej dla powiatu, a zwłaszcza pomoc w rozłożeniu na raty nienależnie pobranej subwencji oświatowej, którą musiał oddać powiat oraz w pozyskaniu środków na remonty dróg. Podczas głosowania wniosek Starosty poparli radni koalicji PiS, „Razem dla Regionu” i PSL. Pięcioro radnych opozycyjnego klubu PO wstrzymało się od głosu, zaś radny Mirosław Górecki zagłosował przeciw.

Myślę, że styl, w jakim w dniu dzisiejszym przeprowadzono nadanie tytułu „Zasłużony dla Powiatu Jeleniogórskiego” Pani Poseł Marzenie Machałek zaskoczył wielu z nas – mówiła po głosowaniu radna PO Anna Konieczyńska. - Pomijam fakt, iż takie uhonorowanie powinno być pierwszym punktem sesji, to „wrzutka” uchwały z informacją kto ma otrzymać ten zaszczytny tytuł dopiero dziś tuż przed sesją jest wyjątkowym nietaktem i okazaniem braku szacunku tak dla posła Rzeczpospolitej Polskiej, jak i – a może przede wszystkim – dla kobiety. Zamiast uroczyście i serdecznie było skrycie, tajemnie i niepostrzeżenie. Smutno się zrobiło…

Dodajmy, że Marzena Machałek będzie pierwszą osobą, która zostanie wyróżniona tytułem „Zasłużony dla Powiatu Jeleniogórskiego”. Jego wręczenie ma się odbyć już w najbliższy piątek (4.10) w trakcie uroczystej

Twoja reakcja na artykuł?

20
22%
Cieszy
0
0%
Hahaha
6
7%
Nudzi
1
1%
Smuci
15
17%
Złości
47
53%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (50)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group