Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 7415
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Powiat ma nowy statut

Środa, 30 maja 2018, 6:38
Aktualizacja: Czwartek, 31 maja 2018, 7:45
Autor: WAC
Jelenia Góra: Powiat ma nowy statut
Fot. WAC
Uchwalenie nowego statutu Powiatu Jeleniogórskiego było najważniejszym wydarzeniem wczorajszej (29.05) sesji Rady Powiatu Jeleniogórskiego.

Prace nad nowym statutem, który przygotowywała specjalnie powołana do tego celu komisja pod kierownictwem radnego Rafała Mazura, trwały przez osiem miesięcy i zakończyły się w grudniu ubiegłego roku. Na początku tego roku dokument trafił do nadzoru prawnego wojewody, który nakazał wprowadzić w nim zmiany wymuszone przepisami nowego Kodeksu Wyborczego z 2017 r.

– Konieczność nowelizacji statutu wynikała z faktu, że poprzedni dokument powstał w 2007 roku – mówi przewodniczący komisji statutowej R. Mazur. - Pewne zapisy zdezaktualizowały się i w wielu miejscach nie przystawały do nowych ram prawnych.
– Cieszę się, mimo podziałów rada zgodnie pracowała nad kształtem tego dokumentu – mówi przewodniczący Rady Powiatu Eugeniusz Kleśta. - Jest to konstytucja naszego powiatu, dokument, który będzie kształtował formę pracy jego organów przez kolejne lata.

Ponadto podczas sesji rada uchwaliła zmiany w budżecie powiatu jeleniogórskiego. Radni wysłuchali też sprawozdania przedstawicielek sanepidu na temat bezpieczeństwa sanitarnego powiatu. Dodajmy, że wczorajsze obrady po dłuższej przerwie odbyły się w oddanej po remoncie sali posiedzeń w budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Kochanowskiego

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group