Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9015
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Powiat Jeleniogórski promował się w Dreźnie

Poniedziałek, 9 lutego 2015, 8:22
Aktualizacja: 9:49
Autor: Mea
Powiat: Powiat Jeleniogórski promował się w Dreźnie
Fot. Archiwum Powiatu
W ramach porozumienia z gminami i Jelenią Górą o wspólnej promocji Powiat Jeleniogórski brał udział w Targach Turystycznych Dresdner Reisemarkt 2015. Prezentowana była oferta wszystkich gmin, głównie Karpacza, Szklarskiej Poręby, Podgórzyna oraz Jeleniej Góry.

Powiat wystawiał się na wspólnym stoisku z Łużycami Górnymi, które są partnerem Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze oraz były regionem partnerskim targów. W imprezie wzięło udział 550 wystawców z: Polski, Niemiec, Czech, Bułgarii, Białorusi, Austrii, Szwajcarii, Włoch, Stanów Zjednoczonych, Kanady oraz Słowacji. Kraje egzotyczne miały swoich touroperatorów, którzy prezentowali ich ofertę. Na targach promowana była turystyka campingowa, można było zobaczyć różne campery i samochody campingowe.

Karkonosze prezentowane były na stoisku znajdującym się blisko sceny, na której przez trzy dni realizowany był program artystyczny. Dzięki temu wiele osób zapoznało się z ofertą Powiatu. Targi odwiedziło ponad 25 tys. osób, nie tylko z Saksonii, ale również z Brandenburgii. Pytano o wędrówki, wycieczki, ceny, wydarzenia kulturalne, noclegi zarówno w drogich hotelach, jak i o tańsze pensjonaty oraz o nowe oferty wyjazdów. Rozdano ponad 2 tys. materiałów reklamowych, przewodników po regionie oraz gotowych ofert obiektów noclegowych gmin z powiatu jeleniogórskiego i Jeleniej Góry. To największa ilość materiałów, jaka przekazana została ostatnio potencjalnym turystom podczas promocji.

Ponadto Powiat Jeleniogórski realizuje projekt „Promocja Karkonoszy”, w ramach którego będzie brał udział w kolejnych targach turystycznych, tym razem w Republice Czeskiej. Partnerem jest tu Karkonoski Park Narodowy po stronie czeskiej oraz Związek Gmin Karkonoskich również z Czech.

Powiat będzie przedstawiał ofertę wycieczek górskich oraz przekazywał foldery z gminy i Jeleniej Góry od 19 do 22 lutego na Targach Holiday World w Pradze, 13 i 14 marca w Hradec Kralove oraz od 19 do 21 marca na targach w Jabloncu. Ponadto 19 i 22 marca Powiat weźmie udział w targach Euregio w Aachen, na których promuje się już od kilku lat. Impreza ta odbywa się na styku trzech krajów Belgii, Holandii i Niemiec, dzięki czemu oferta z Karkonoszy dociera do dużej liczby odbiorców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group