Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 7338
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Powiat jeleniogórski ma bardzo zdolnych uczniów

Wtorek, 9 grudnia 2014, 8:28
Aktualizacja: Środa, 10 grudnia 2014, 8:33
Autor: Mea
Powiat: Powiat jeleniogórski ma bardzo zdolnych uczniów
Fot. Mea
Nominacja do „Orła Dolnośląskiego”, stypendia prezesa rady ministrów oraz starosty jeleniogórskiego zostały przyznane wczoraj (08.12) podczas uroczystości w Hotelu Relaks w Karpaczu. – Przyznajemy stypendia za najlepsze wyniki w nauce i sporcie oraz za działalności na rzecz szkoły i środowiska lokalnego – mówił Jacek Włodyga, starosta jeleniogórski.

Listy gratulacyjne razem ze starostą wręczał wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Wiśniewski oraz Lidia Zaborska, dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

- Już po raz trzynasty przyznajemy stypendia starosty. Tym razem wyróżnionych tą nagrodą zostało ośmiu uczniów, którzy przez dziesięć miesięcy będą otrzymywać po 230 zł – powiedziała Lidia Zaborska.
Stypendium starosty otrzymali: Patrycja Małkowska, Michał Kawałek, Natalia Wójtowicz i Krystian Konopka z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach, Katarzyna Krzyżkowska i Aleksandra Wiącek z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kowarach oraz Natalia Gruchała i Błażej Przystajko z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Szklarskiej Porębie.

- Zdobyłem stypendium za dobrą średnią - 4.94. Moje ulubione przedmioty to matematyka, biologia oraz chemia. Chciałbym studiować inżynierię środowiska lub genetyczną i znaleźć pracę związaną z ochroną środowiska – stwierdził Błażej Przystajko.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów w wysokości 2,580 zł przyznano: Annie Palmerskiej z LO w Kowarach, Sandrze Śmigasiewicz z LO w Piechowicach,, Michałowi Obolewiczowi z Technikum Elektrycznego z Piechowicach, Aleksandrowi Dziadykowi z ZSLiMS w Szklarskiej Porębie oraz Dominice Kudelskiej z LO w Szklarskiej Porębie.

- W ubiegłym roku szkolnym uzyskałam średnią ocen 5.0. Z biologii i chemii mam piątki, a z języka angielskiego szóstkę. Chciałabym rozpocząć studia związane z chemią. Byłam również wolontariuszką przygotowującą Puchar Świata w Narciarstwie Biegowym oraz w Biegu Piastów w Szklarskiej Porębie – powiedziała Dominika Kudelska.

Wśród sześciu uczniów nominowanych do Nagrody Dolnośląskiego Kuratora Oświaty „Orzeł Dolnośląski”, przyznawanej wszechstronnie uzdolnionym uczniom w skali województwa dolnośląskiego jest uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Kowarach Aleksandra Wiącek.

- Zdobyłyśmy pierwsze miejsce w powiatowych rozgrywkach piłki siatkowej. Byłam również w finale ogólnopolskiego konkursu z poprawnej polszczyzny, a w konkursie fotograficznym, organizowanym przez Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych, zdobyłam pierwsze miejsce oraz drugie miejsce w konkursie fotograficznym, organizowanym przez Uniwersytet Przyrodniczy w Siedlcach. Byłam też laureatką konkursu Foton, organizowanego przez III LO we Wrocławiu – mówiła Aleksandra Wiącek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group