Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8416
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Poważne inwestycje dla jakości kształcenia

Czwartek, 22 kwietnia 2010, 13:06
Aktualizacja: 13:09
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Poważne inwestycje dla jakości kształcenia
Fot. Angela
Dziewięć wyremontowanych i specjalistycznie wyposażonych sal do nauki zawodu, które zostaną stworzone w byłym internacie „Mechanika” oraz modernizacja i wyposażenie Bursy Szkolnej nr 1 przy ulicy Kilińskiego – takie inwestycje mają być realizowane w najbliższym czasie. Miasto ogłosiło przetarg na wykonawcę modernizacji i wyposażenia obiektów.

Nowoczesne sale do kształcenia zawodu powstaną w ramach zadania: Nowoczesna Infrastruktura Edukacyjna Kształcenia Zawodowego w Jeleniej Górze. Jest to zadanie współfinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego.

- W ramach tego zadania planujemy wykonać modernizację dwóch obiektów na cele kształcenia zawodowego. W budynku ZST Mechanik zostanie utworzonych dziewięć pracowni do nauki zawodu. Zostanie przebudowana instalacja wodno – kanalizacyjna, elektryczna, centralnego ogrzewania. Wymienione zostaną stropy, wybudowane sanitariaty oraz usunięte będą bariery architektoniczne. Na budynku zostanie wykonana też termomodernizacja: wymiana okien i drzwi, ściany z zewnątrz będą ocieplone, a budynek zyska tez nową elewację i ocieplenie stropodachu. Ponadto wybudowana zostanie tam winda zewnętrzna dla osób niepełnosprawnych. Pracownie będą też doposażone w specjalistyczny sprzęt i meble – mówi Mirosława Dzika, naczelnik wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu miasta w Jeleniej Górze.

W drugim obiekcie czyli w Bursie Szkolnej nr 1 przy ulicy Kilińskiego w Jeleniej Górze przeprowadzona będzie kompleksowa przebudowa wewnętrzna obiektu. Wymieniona zostanie instalacja wodno – kanalizacyjna i centralnego ogrzewania. Przebudowane zostaną pomieszczenia sanitarne, mieszkalne, socjalne i zaplecza kuchennego. Wybudowana zostanie też instalacja przeciwpożarowa, wentylacji i monitoring.

- W ramach podjętych prac powstaną pokoje dla osób niepełnosprawnych z łazienkami, pokoje z umywalką, aneksy kuchenne wyposażone w meble i sprzęt, pracownia komputerowa, czytelnia, jadalnia, która pomieści 49 osób, pracownia plastyczna, świetlica, sala do cichej nauki, sala do zajęć pozalekcyjnych. Przeprowadzona zostanie również termomodernizacja budynku, budowa windy, wymiana dachu z montażem oświetleniowych okien połaciowych. Zagospodarowany będzie też teren wokół budynku. Do bursy zostanie zakupiony wyspecjalizowany sprzęt informatyczny oraz meble – mówi Mirosława Dzika.

Otwarcie ofert planowane jest na początek maja br. Realny termin rozstrzygnięcia przetargu i podpisania umowy z wykonawcą nastąpi 10 dni po otwarciu ofert, a rozpoczęcie prac dwa – trzy tygodnie później. Zakończenie inwestycji planowane było na październik br. Miasto wystąpiło jednak z wnioskiem do Urzędu Marszałkowskiego na wydłużenie tego terminu o kilka miesięcy.

Szacunkowa wartość projektu to 4,5 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wynosi 70 procent.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group