Niedziela, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 9019
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Powalczą o miano mistrza kraju

Środa, 10 lutego 2021, 20:55
Aktualizacja: 20:56
Autor: MDvR
Kraj: Powalczą o miano mistrza kraju
Fot. użyczone
Rusza szósty sezon Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS. Tegoroczna odsłona projektu zostanie zainaugurowana na tatrzańskich stokach, gdzie pełnoletni uczestnicy z niepełnosprawnościami po raz pierwszy będą mogli spróbować swoich sił w narciarstwie alpejskim i snowboardzie.

Zawody odbędą się w dniach 26 lutego – 4 marca w Białce Tatrzańskiej. – Otwieramy się na sporty sezonowe. W ubiegłym roku uczestnicy poczuli smak rywalizacji letniej w Giżycku. Teraz kolejna nowość, bo w samym sercu Tatr będziemy mogli szusować na nartach i desce – mówi Fryderyk Musielak, instruktor narciarstwa, członek Rady Sportu Osób z Niepełnosprawnościami.

Organizatorom i liderom akademickiego sportu osób z niepełnosprawnościami ponownie udało się zaskoczyć uczestników, którzy jeszcze nigdy nie mieli okazji do przetestowania swoich umiejętności na śniegu. Pierwszych pięć dni zawodnicy wraz z instruktorami narciarstwa i snowboardu poświęcą na tzw. rozjeżdżenie, a na stoku odbywać się będą codziennie zajęcia zarówno dla grup zaawansowanych, jak i dla uczestników, którzy pierwszy raz stykają się z nauką szusowania. Z kolei 3 i 4 marca odbędą się Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w narciarstwie alpejskim i snowboardzie.

W imprezie udział może wziąć każda osoba z niepełnosprawnością, która ukończyła 18 lat. – Prowadzimy nabór otwarty. Chęć integrowania się poprzez sport zgłaszają nie tylko studenci, ale również pełnoletni uczniowie szkół średnich czy absolwenci. Pokonujemy bariery i chcemy aktywizować jak największą część społeczeństwa z niepełnosprawnościami – mówi Marta Dalecka, wiceprezes Akademickiego Związku Sportowego ds. Sportu Osób z Niepełnosprawnościami.

Zgodnie z zapisami regulaminu, uczestnicy muszą osiągnąć pełnoletność przed dniem rozpoczęcia obozu lub zawodów, być członkami Akademickiego Związku Sportowego oraz posiadają ważne orzeczenie o niepełnosprawności. Nabór potrwa do 14 lutego, a dla zakwalifikowanych uczestników organizator gwarantuje zakwaterowanie i wyżywienie.

Wszystkie szczegóły związane z wyjazdem oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie: www.imp.azs.pl/terminarz

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
897
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group