Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6656
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powalcz o stojaki rowerowe dla Jeleniej Góry

Wiadomości: Polska
Środa, 6 maja 2015, 8:07
Aktualizacja: 8:09
Autor: Angela
Fot. Organizator
Już po raz czwarty rowerzyści z całej Polski mają szansę powalczyć o stojaki rowerowe dla swoich miejscowości. Wystartowała kampania społeczna „Kręć Kilometry”, organizowana przez Fundację Allegro All For Planet. O tym gdzie pojawią się nowe parkingi dla rowerów zdecydują mieszkańcy i przejechane przez nich kilometry.

Rywalizacja o stojaki będzie trwała cztery miesiące. W tym czasie każdy rowerzysta może pobrać darmową aplikację „Kręć Kilometry” i przejechanymi kilometrami zasilić konto swojego miasta. Im większy dystans, tym większa szansa na nowe stojaki w najbliższej okolicy. W sumie Fundacja Allegro All For Planet postawi nowe parkingi rowerowe w 20 miastach, których mieszkańcy pokonają w akcji największy dystans „na dwóch kółkach”.

- Kolejny raz zapraszamy wszystkich do rowerowej zabawy, dzięki której możemy także poprawiać infrastrukturę w Polsce. Z doświadczenia wiemy, że wygrana to kwestia mobilizacji lokalnych społeczności. Im więcej mieszkańców uda się zachęcić do jeżdżenia na rowerze i kręcenia tytułowych kilometrów, tym większa szansa na dizajnerskie stojaki rowerowe w danym mieście - mówi Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet.

Uczestnicy rowerowej rywalizacji mają szansę także na atrakcyjne nagrody indywidualne, w tym stylowe rowery miejskie, smartfony i kamery HTC, a także akcesoria rowerowe. Wystarczy jak najwięcej jeździć na rowerze! Akcja „Kręć Kilometry” potrwa do 31 sierpnia. Szczegóły akcji dostępne są na: http://kreckilometry.pl/

Bezpłatną aplikację, która umożliwia walkę o stojaki można pobrać ze stron: iOS: https://itunes.apple.com/pl/app/krec-kilometry/id666842836?l=pl&ls=1&mt=8, android: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.kreckm.mobile&hl=pl_PL.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~jazjeleniej 6-05-2015 10:43
trzeba walczyć o rzeczy, które powinny w mieście po prostu być..
~ 6-05-2015 12:09
Tak mnie denerwują te "szczytne " idiotyczne hasła na temat rowerów że nie moge wytrzymać .Na ulicach pełno dziur ,chodniki pokiereszowane a tu co? najwazniejsze scieżki rowerowe,stojaki, fontanna beznadziejna wycieczki na KIlimandzaro aby tylko stracic pieniadze i nic nie było dla ludzi -to sabotowanie czy co? Gdzie tu liczący głos społeczeństwa?.Zaspakaja się na wyrost nwręcz fanaberie kilku rowerzystów ale nikt nie słyszy oco wołają tłumy.Przejśc nie ma jak nierównym chodnikiem więc nie wolno tracić pieniędzy na byle co.Tu 20000 tam 15000 a dziur pełno,co wy sobie myslicie w tych urzedach.Mamy tego dość
~ 6-05-2015 14:05
rowerowy stolec, rowerzyści to chyba najbardziej roszczeniowa i zarazem chołubiona grupa społeczna
~Taka ciekawostka 6-05-2015 15:14
Stojaki na rowery? Tylko po co? Ostatnio przy Lidlu na Podwalu pomimo estetycznych stojaków na rowery, gościu swój rowerek ustawił przy ścianie i linką przypiął do rury spustowej (rynny) Szkoda dla nich kasy bo nie wiedzą do czego służą te "powyginane konstrukcje"
~acab 6-05-2015 15:27
lepiej nie walczcie bo was policja zastrzeli... walcząc spowodujecie zagrożenie...
~Rowerzystka 6-05-2015 16:33
Niestety rowerzyści czasami muszą przypinać się do innych elementów mimo obecnych "stojaków" które często są bezmyślnie zaprojektowane. W większości przypadków umożliwiają jedynie przypięcie za koło, które z łatwością można odczepić czy zdemontować. A powyższa akcja nie jest próbą wyłudzeniem pieniędzy od miasta tylko szansą zdziałania czegoś sensownego dla zainteresowanej tym tematem grupy. Aż tak kuje was w oczy, że własnymi siłami można coś wywalczyć a nie tylko narzekać?
~Rowerzystka 6-05-2015 16:38
Niestety rowerzyści czasami muszą przypinać się do innych elementów mimo obecnych "stojaków" które często są bezmyślnie zaprojektowane. W większości przypadków umożliwiają jedynie przypięcie za koło, które z łatwością można odczepić czy zdemontować. A powyższa akcja nie jest próbą wyłudzeniem pieniędzy od miasta tylko szansą zdziałania czegoś sensownego dla zainteresowanej tym tematem grupy. Aż tak kuje was w oczy, że własnymi siłami można coś wywalczyć a nie tylko narzekać?
~18sqandal 6-05-2015 19:48
.... oj tam jakieś głupie stojaki na rowery , są pilniejsze potrzeby a rower można przypiąć byle gdzie.
~do Rowerzystka 6-05-2015 20:06
tak cały świat wam zazdrości jacy jesteście z#####ści i jak to potraficie wiele zdziałać umiecie wyleczyć aids rozwiązać problem głodu na świecie
~Rowerzystka 6-05-2015 20:55
Nikt tu się niczym nie chełpi ani nie wywyższa, zwykła akcja skierowana do określonej grupy. Skąd te nerwy i dziwnie nieadekwatne komentarze? Jak was to nie interesuje to po co się wypowiadacie. Nikomu to nie szkodzi, działania nie są prowadzone kosztem czegoś innego. O co wam ludzie chodzi?
~o matko 6-05-2015 22:34
Zamiast ruszyć szanowne cztery litery, wsiąść na rower i cieszyć się życiem i zdrowiem, a przy okazji zrobić coś nie tylko dla siebie ale i dla innych to wolicie siedzieć przy monitorze i narzekać. Ludzie ruszcie się, wyjzyjcie za okno, przejdzie się na spacer i cieszcie z życia bo niewiele już go wam zostało. Ponoć marudni Ludzie żyją krócej ;)
~rattlehead 6-05-2015 23:24
i stojaki na parasolki ! też ważne
~do o matko 7-05-2015 5:01
no właśnie ty gnijesz przed monitorem i narzekasz,,,,, a kiedy wywyższanie na piedestał pieszych ?
~ 7-05-2015 5:03
rower można przypiąć do wszystkiego więc szkoda miejsca i pieniędzy na te głupoty
rymcycymcy 7-05-2015 18:20
Mój rover stoi bez ....podpierania ! :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group