Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6397
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pouczająca „wycieczka” w przeszłość

Środa, 14 grudnia 2011, 14:27
Aktualizacja: 14:28
Autor: Organizator
JELENIA GÓRA: Pouczająca „wycieczka” w przeszłość
Fot. Organizator
Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze nie zapomnieli o przypadającej wczoraj trzydziestej już rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.

Przez cały dzień na szkolnych korytarzach można było obejrzeć z kilka interesujących prezentacji i instalacji dotyczących tego burzliwego w dziejach naszego kraju okresu. Na parterze szkoły uczniowie mieli okazję zapoznać się z prawdziwym oprzyrządowaniem funkcjonariusza ZOMO.

Piętro wyżej, przed wejściem do pokoju nauczycielskiego została zorganizowana wystawa prezentująca wycinki prasowe, dokumenty i pamiątki, świadczące o dramaturgii, ale także codziennym życiu tamtego okresu. Podczas lekcji, uczniowie kolejnych klas, zasiadali w zaimprowizowanej sali kinowej, aby obejrzeć materiały filmowe m.in. wystąpienie gen. Wojciecha Jaruzelskiego z 13 grudnia 1981 r. informujące o wprowadzeniu stany wojennego.

Jak wykazały badania ankietowe, przeprowadzone przez uczniów Żeromskiego, tylko 35% młodych jeleniogórzan potrafiło wskazać prawidłową datę ogłoszenia stanu wojennego. Dowodzi to celowości i konieczności organizowania podobnych projektów edukacyjnych, które przybliżają i utrwalają w pamięci młodzieży najważniejsze fakty najnowszej historii Polski i Europy.

Opiekunem i organizatorem wystawy jest nauczyciel historii p. Jan Kozłowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group