Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8282
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Potrzebującym w świątecznym darze

Wtorek, 22 grudnia 2009, 9:55
Aktualizacja: 9:56
Autor: Angela
350 osób z dziesięciu gmin wzięło udział w Wigilii dla rodzin wielodzietnych i dysfunkcyjnych, którą zorganizowali : PCK, starostwo jeleniogórskie i Niemiecki Czerwony Krzyż, który sfinansował imprezę kwotą 25 tys. zł.

Trzygodzinna wigilia odbyła się w miniona sobotę. Na pięknie nakrytych stołach, starannie przygotowano gorącą wieczerzę, ciasto i owoce. Na miejscu był Święty Mikołaj, który podczas zabawy przekazał dzieciom 250 świątecznych paczek. Na uroczystość zaproszone zostały 62 rodziny wraz z dziećmi z gmin: Jelenia Góra, Mysłakowice, Janowice Wielkie, Jeżów Sudecki, Stara Kamienica, Piechowice, Podgórzyn, Karpacz, Kowary, Szklarska Poręba, w sumie 350 osób.

W imprezie uczestniczyli także przedstawiciele Polskiego Czerwonego Krzyża z Polski i Niemiec, Andrzej Marchowski z Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta w Jeleniej Górze, oraz przedstawiciele straży miejskiej i policji, wolontariusze, goście.
Inicjatorem imprezy była kierowniczka Polskiego Czerwonego Krzyża Martyna Klimentowska. Imprezę świąteczną dla dzieci przygotowała Agnieszka Olszewska – kierowniczka Świetlicy Terapeutycznej przy PCK w Jeleniej Górze. Wspierały ją nauczycielki z jeleniogórskich szkół: Beata Piskor Świerad z ZSO nr 2 i Marzena Traczuk z ZST ,,Mechanik”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group