Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 5846
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Potrzebne miejsce dla niepełnosprawnych

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 7 maja 2016, 7:57
Aktualizacja: Niedziela, 8 maja 2016, 8:09
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
– Przy ul. Bankowej przy banku BGŻ BNP Paribas S.A. w Jeleniej Górze osoby niepełnosprawne nie mają jak zaparkować, bo stoi tam znak zakazujący postoju – skarży się nasz Czytelnik. – Tymczasem dla osoby, która ma problem z poruszaniem się, przejście z najbliższego parkingu do tej placówki to spore wyzwanie – dodaje jeleniogórzanin. Czy jest szansa, by zniesiono tam zakaz postoju dla niepełnosprawnych?

Zdaniem zastępcy dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze, zniesienie zakazu dla osób niepełnosprawnych niewiele w tym miejscu zmieni.

- Moim zdaniem zrobienie tam koperty dla osób niepełnosprawnych to tylko pozorne rozwiązanie, bo z pewnością znajdzie się ktoś, kto pozostawi swoje auto na cały dzień i zablokuje dostęp do tej placówki innym osobom z dysfunkcjami ruchu – mówi Piotr Dyła, wiceszef zarządu dróg. – Oczywiście zastanowimy się, jak ten problem rozwiązać, ale niczego nie chcę bez analizy obiecywać.

- Pomysłodawcy zniesienia zakazu dla niepełnosprawnych w tym miejscu powinni złożyć do naszego wydziału pisemny wniosek w tej sprawie – dodaje zastępca dyrektora MZDiM w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz

~Oj 7-05-2016 8:49
Najbliższy parking znajduje sie dosłownie naprzeciwko banku. Wystarczy przejść przez ulice, nie widze większego problemu.
~qwery 7-05-2016 10:34
Zniosą zakaz tylko dla niepełnosprawnych czy dla wszystkich? A jeśli tylko dla niepełnosprawnych to jak to oznaczą?
~OK 7-05-2016 10:36
do:8.49-to czołgaj się , czołgaj marnoto jedna!, z tego co mi wiadomo nie ma problemu dla osób posiadających kartę parkingową, wszelkie zakazy w tej materii nie obowiązują posiadaczy karty w tym przypadku, szkoda tylko, że ani wiceszef Dyła nic na ten temat nie wie, a tym bardziej pisząca i przyjmująca takie zgłoszenie, karta parkingowa to nie tylko zniżka na parkowanie, ale także wiele innych przywilejów! z czym warto się zapoznać! Ustawodawca wyraźnie przewidział takie przypadki!i przepisy obowiązują na terenie całej Unii Europejskiej, więc póki jeszcze w niej jesteśmy nauczcie się korzystać z tego, potem pewnie będzie inaczej, będą przepisy obowiązujące wyłącznie w Polsce!pozdrawiam niepełnosprawnych!
~Olo2580 7-05-2016 10:57
Jak był polski BGŻ to stać go było na opłacenie kilku miejsc parkingowych przed bankiem. Jak bank kupili francuzi z PARIBAS to ich już nie stać na to! Tu widać jak na dłoni podejście zachodniego kapitału do takich tygrysów Europy jakim jest teraz Polska.
~No tak 7-05-2016 11:17
Te byłe miejsca parkingowe pilnuje Straż Miejska i wlepia mandaty, bo to dla nich gratka nie lada. Klienci obu banków ryzykują i parkują tam swoje auta, tym bardziej, gdy chcą wpłacić gotówkę i nie chodzić z nią zbyt daleko bo to niezbyt bezpieczne. Patowa sytuacja. Niepełnosprawni z tego, co mi wiadomo mogą zaparkować nie tylko na miejscach wyznaczonych dla niepełnosprawnych. Muszą mieć plakietkę za przednią szybą.
~ 7-05-2016 12:40
to już chyba łatwiej zmienić bank
~ 7-05-2016 13:30
Jak ludzie zaczną rezygnować z usług tego banku, bo ciężko tam niepełnosprawnemu zaparkować, to bank zmieni siedzibę albo wykupi miejsca parkingowe w swoim pobliżu.
~klm 7-05-2016 13:36
Smiechu warte ci niepełnosprawni mysla ze wszystko tak ma być jak oni chcą może najlepiej jak by samochodem mogli wjechać do banku ,,to by im tak na pewno pasowalo....Znam takich co udaja i dziwie się ze maja dalej karte parkingowa,,,ty nie możesz stanac bliżej banku bo cie zaraz ukaraja a te wymogi maja niepelnosprawni ,,a chodzic a nie dupe wozic,,,Dosyc już z tymi niepełnosprawnymi się bawimy
~Aqa 7-05-2016 14:38
do Ok z 10:36 Piszesz "z tego co mi wiadomo nie ma problemu dla osób posiadających kartę parkingową, wszelkie zakazy w tej materii nie obowiązują posiadaczy karty w tym przypadku" zakaz zatrzymywania i postoju obowiązuje i kosztowało mnie to 100zł i 1pkt - tu o karcie do poczytania http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/3549
~ 7-05-2016 14:44
do 13:36 tylko Ty ... nie będziesz wiedział kiedy Ty zostaniesz niepełnosprawnym ,żyłka Ci pęknie i wózek i co wtedy ,tylko sznurek
~niepełnosprawna 7-05-2016 17:11
Wyrzucić dyrektora bez empatii. Zaniedbuje swoje obowiązki.
~niepełnosprawna 7-05-2016 17:17
do klm- Albo jesteś g....i ,albo straciłeś rozum .Weż sobie moją chorobę i moja kartę .
~chory w doopie 7-05-2016 17:37
Przychodnia PROMED obsługuje kilkanaście tysięcy mieszkańców głównie Zabobrza. I tam, gdzie przyjeżdża dużo osób niepełnosprawnych, wyznaczyli jedną kopertę.Kiedy zapytałem o to kierownika przychodni niejakiego D., to uzyskałem odpowiedź która mnie zdumiała i ręce opadły. ON NIE CHCE MIEĆ KŁOPOTÓW Z PACJENTAMI. Wychodzi więc z założenia, że taki pacjent niepełnosprawny jest mu niegroźnym, więc go olewa. Jako lekarz ma po prostu inwalidę w przysłowiowej "dupie". Natomiast jak zrobi 2, albo 3 miejsca dodatkowo (czego oczywiście ze strachu nie zrobi), to ci nieniepełnosprawni mogą mu nakopać, a on chyba tego nie lubi. Więc tym schlebia, poprzez nieuszczuplanie miejsc parkingowych. Oceńcie sami poziom umysłowy osobnika używającego takiej argumentacji.Bo ja mam już ściśle określoną diagnozę
~kierowiec 7-05-2016 17:44
07-05-2016 14:38 | ~Aqa |>>>> Masz rację. Ułatwienia dla niepełnosprawnych dotyczą wyłącznie miejsc w których mogą się wbrew znakom poruszać i jedynego zakazu innego - parkowania na ograniczonym zakazie. Ich to nie obowiązuje. Oto wykaz znaków do których można się nie stosować. B-1 "zakaz ruchu w obu kierunkach", B-3 "zakaz wjazdu pojazdów silnikowych, z wyjątkiem motocykli jednośladowych", B-3a "zakaz wjazdu autobusów", B-4 "zakaz wjazdu motocykli", B-10 "zakaz wjazdu motorowerów", B-35 "zakaz postoju", B-37 "zakaz postoju w dni nieparzyste", B-38 "zakaz postoju w dni parzyste", B-39 "strefa ograniczonego postoju". Znak B-36 (podwójne przekreślenie) obowiązuje, bo zazwyczaj wiąże się z poważnym utrudnianiem ruchu, a tego nie pozwalają nawet inwalidom.
~tak ma być 7-05-2016 18:18
zapominacie też o jednej ważnej sprawie:nie porównywać przychodni zdrowia do siedziby banku!te miejsce ma być całkowicie odizolowane od reszty, bez żadnych nasadzeń, utrudnień widokowych itd. itp., to jest BANK, tutaj nie może być mowy o żadnych ławkach i fontannach, w całej Europie z tego co widziałem, to widziałem jedynie ludzi stojących przed wejściem do Banku, ludzi dobrze uzbrojonych, nie tak jak u nas! gdzie przed Bankiem PKO szwendają się drobne pijaczki i wyłudzają kasę!a do "klm"-jest tylko jedno przesłanie:jak się ma chorą głowę,to już żadne leki w tym akurat przypadku nie pomogą!Okreslenie medyczne podaje diagnozę jako "d...lizm"!
~ok 7-05-2016 18:27
do Agi-tylko trzeba dobrze interpretować przepisy i będzie ok, tam nie parkujemy jako osoby niepełnosprawne, tam mamy prawo do zatrzymania się i załatwienia sprawy w Banku, nie wierzę,że jakikolwiek strażnik miejski, czy policjant nie pomoże nawet w takiej sytuacji, no chyba, że będzie to osoba typu"KLM", zdarza się bowiem często, że "niepełnosprawni" pomagają w robieniu zakupów dla swojej rodziny i parkują na zasadzie",bo mi tutaj wolno",swoją drogą nigdzie w Europie nie widziałem przed Bankiem żadnej "koperty", gdy w grę wchodzi nasze ogólne bezpieczeństwo radzę zachować daleko idącą ostrożność!wiemy jak "modne są samochody pułapki",po znaczku za szybą nie pozostanie śladu!!!
~popieram olo2580 7-05-2016 20:10
ZMIENIĆ BANK. Wiem, czasami nie jest to proste, bo ma się "homonto". Ale na tą chwilę to jedyne wyjście. Srał pies żabojadów. Żabojady to też sąsiadujący obok EFL. Oni od zawsze mieli w głębokim poważaniu swych klientów (parking dla nich) mimo tego, że robią lody na samochodach... A jeden z pracowników tychże żabojadów ma kartę niepełnosprawnego. I to dla niego jak już powstanie zrobicie tą kopertę. Będzie sobie mógł w końcu podjechać i zaparkować bezstresowo na czas szychty...
~pytajacy 7-05-2016 21:55
tylko czy faktycznie niepełnosprawni beda z tego kozystac czy raczej ,,zaradni"co sobie załatwili przywileje .
~do pytający? 8-05-2016 1:22
widać jesteś "pytający" nie z tej bajki, albo baran zupełny! "załatw więc "sobie wszelkie przywileje: na początek proponuję ci obetnij sobie język,potem weż się tak "usprawnij", aby i ręcę ci nie były potrzebne!, wydłub sobie jedno oko, a w drugie wlej sobie troszkę kwasku cytrynowego, tak na 5% widzenia załatw sobie taki "przywilej", uwal sobie jedną nogę, drugą tylko do połowy-dlaczego do połowy? ano jak doczołgasz się do Zusu to oni i tak zweryfikują cię jako człowieka z nogą! na koniec wybierz się do psychiatry! choć wiem, jestem przekonany, że ten który teraz leczy oszukuje cie i niebawem cie po prostu zamkną!!! a niepełnosprawni takiego człowieka powinni zgłosić na Policje o pomówienie!!!!
~tak ma być 8-05-2016 1:24
a skoro Policja też to czyta, to proponuję się tym zająć, widocznie ktoś ma takie "znajomości" i załatwia sobie "przywileje w naszym mieście", oby to nie był nikt z Twojej Rodziny!!!!
~smutek i smutek 8-05-2016 1:26
ty "pytający", a gdzie cie uczyli języka polskiego? co? ośmieszasz się jak baran na forum i się cieszysz , bo coś napisane zostało?
~szofer 8-05-2016 9:14
pytający masz rację ,to samo ja obserwuję , na kopertach stoją ;cizie w audicach ,karki, handlarze sprzętem rehabilitacyjnym ,właściciele pensjonatów ,ponieważ NIKT ich nie kontroluje. Taka polska patologia.
~ 8-05-2016 12:58
a ja się zastanawiam czy CHODNIKI będą jeszcze kiedyś CHODNIKAMI czy całkowicie się zamienią w parkingi...
~ 9-05-2016 0:31
po co te koperty ? żeby były puste podczas gdy inne samochody muszą się tłoczyć nawet na trawniku ? a co do "długiego przechodzenia" to niepełnosprawny zazwyczaj jest na rencie i ma czas

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group