Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 6146
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: Potrzebna pomoc Mikołajów pod Szrenicą

Czwartek, 3 grudnia 2009, 10:29
Aktualizacja: 10:29
Autor: Karolina
SZKLARSKA PORĘBA: Potrzebna pomoc Mikołajów pod Szrenicą
Fot. Organizator
Szklarska Poręba przygotowuje się do symbolicznego (śniegu brak) otwarcia sezonu zimowego, które zaplanowano w najbliższą sobotę, 5 grudnia przy dolnej stacji wyciągu na Szrenicę. Z tej okazji odbędzie się także Festyn Mikołajkowy, w którym weźmie udział ok. 600 dzieci. Podczas imprezy będą zbierane pieniądze na leczenie 16–letniego Piotra, chorującego na białaczkę.

Start w samo południe. Dla małych mieszkańców miasta przygotowano mnóstwo atrakcji. Na scenie odbędzie się spektakl pt. „Skarb dobroci”. Pracownicy KPN poprowadzą konkurs ekologiczny, a policyjna maskotka „Komisarz Lew” zapyta dzieci o codzienne bezpieczeństwo. Swojego zwycięzcę wyłonią też organizatorzy konkursu na najładniejszą ozdobę bożonarodzeniową.

Wśród wielu zabaw będzie można przejechać się quadami i skuterami, zajrzeć do wozu strażackiego albo powędrować po Karkonoskim Parku Narodowym. Dodatkowo przewidziano kiermasz ozdób bożonarodzeniowych oraz lepienie najdłuższego łańcucha choinkowego. Gwarantowana jest dobra zabawa i niezapomniane wrażenia.

Uczestnicy imprezy będą mieli okazję do spróbowania żurku karkonoskiego oraz słodkich racuszków. Na tego typu imprezie nie może zabraknąć Świętego Mikołaja, który rozda prezenty wszystkim grzecznym dzieciom. Gościem podczas festynu będzie także ks. bp Stefan Cichy, ordynariusz Diecezji Legnickiej.

W tym samym czasie odbędzie się akcja „Pomoc dla Piotrka”: zbiórka pieniędzy na jego leczenie. Piotr Sienkiewicz niedawno obchodził swoje 16-te urodziny. W czerwcu lekarze stwierdzili u niego ostrą białaczkę limfoblastyczną. Chłopiec przebywa w Klinice Transplantacji Szpiku Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu, gdzie przechodzi następną fazę leczenia.

Piotrek jest pod opieką fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Pieniądze potrzebne są na dojazdy rodziny do szpitala oraz codzienne potrzeby związane z leczeniem. Pomocą dla chłopca i innych chorych dzieci będzie także oddana krew. Można to zrobić w Oddziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy Szpitalu Wojewódzkim w Jeleniej Górze. Więcej informacji w tej sprawie znajduje się na stronie internetowej www.pomocdlapiotra.pl.

Festyn i zbiórkę pieniędzy organizuje Miasto Szklarska Poręba i MOKSiAL we współpracy z MOPS, KPN, Grupą Caritas oraz referatem promocji. Przy okazji udanej rodzinnej zabawy można też zrobić coś dobrego i poczuć się jak Święty Mikołaj.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
521
Tak
26%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group