Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 5522
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

DOLNY ŚLĄSK: Potrzebna pomoc dla powodzian

Środa, 1 lipca 2009, 12:07
Aktualizacja: 12:09
Autor: JARO
DOLNY ŚLĄSK: Potrzebna pomoc dla powodzian
Fot. JARO
Kiedy mieszkańcy Kotliny Jeleniogórskiej już zapominają o ulewnych opadach deszczu, powodzianie z Kotliny Kłodzkiej szacują straty żywiołu i proszą o pomoc. Mają dość obiecanek kolejnych rządów. Dla nich ważne są konkrety. A te mówią same za siebie. Na razie pomoc płynie od organizacji pozarządowych. Jako pierwsza zareagowała Caritas Diecezji Świdnickiej.

O wszystkim informuje portal walbrzyszek.com - Co z tego, że obiecano nam udzielić pomocy za tydzień czy w innym nieokreślonym czasie, kiedy potrzebujemy jej teraz – mówią rozgoryczeni powodzianie. – mamy czekać i nic nie robić?

– Wiem, z doświadczenia, że nie zawsze liczy się ilość, a szybkość działania – mówi ks. Radosław Kisiel, dyrektor Caritas Diecezji Świdnickiej. – Dlatego już w poniedziałek pojechaliśmy do poszkodowanych by zobaczyć, co im potrzeba. We wtorek pojechały pierwsze 3 samochody z pomocą do Jaszkowej i Lądka Zdroju.

Pracownicy Caritas proszą powodzian o wypełnianie ankiet, w których mają sprecyzować potrzeby. – Dysponujemy jedynie środkami, jakie przekazali nam ludzie, więc musimy je wydawać efektywnie, stąd te ankiety. Chcemy by powodzianie dostali naprawdę to czego potrzebują. Teraz np. wszyscy zajmują się sprzątaniem, dlatego pierwszy transport zawierał przede wszystkim różnego rodzaju środki chemiczne czyszcząco-piorące. W środę jedzie transport z żywnością.

Na razie pomoc ogólnopolska jeszcze nie doszła, więc udzielana jest jedynie w zakresie własnych środków Caritas Diecezji Świdnickiej. Starosta kłodzki Krzysztof Baldy zaapelował do turystów, by nie rezygnowali z wypoczynku na Ziemi Kłodzkiej, bo każda złotówka wydana w tym regionie, pomoże w jego odbudowie. Podczas powodzi kurorty dolnośląskie jak Duszniki, Polanica czy Kudowa Zdrój pozostały nienaruszone. Całkowicie dostępna dla turystów jest również Szczytna. Nie ma też problemu z dojazdem.


Dla powodzian z naszego regionu uruchomiono specjalne konto:
Caritas Diecezji Świdnickiej
Bank PKO Nr konta 73 1020 5138 0000 9102 0059 0133

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group