Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 7777
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Potrójny pech pasera samochodowego

Czwartek, 4 czerwca 2009, 14:38
Aktualizacja: 20:56
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Potrójny pech pasera samochodowego
Fot. Policja
Nie dość, że wpadł na jeździe ukradzionym w Austrii autem, to jeszcze stracił dwa inne samochody pochodzące z przestępstwa. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do pięciu lat więzienia.

W miniony wtorek policjanci grupy ds. zwalczania przestępczości samochodowej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki VW Tauron. Kierową okazał się 32-letni jeleniogórzanin.

W trakcie kontroli okazało się, że kierujący ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. Policjanci ustalili również, że samochód , którym jechał mężczyzna został 29 maja 2009 roku został skradziony w Austrii – informuje nadkom. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Funkcjonariusze wyjaśniając szczegóły tej sprawy ustalili miejsca ukrycia i rozbiórki innych skradzionych aut. Mężczyzna posiadał dwa garaże w różnych miejscach Jeleniej Góry, gdzie policjanci odnaleźli: Seata Toledo skradzionego 25 maja 2009 roku w Austrii, oraz Peugeota 308 skradzionego 16 lutego 2009 roku w Jeleniej Górze.

Policjanci znaleźli również dwie tablice rejestracyjne oraz części należące do innych samochodów. Wartość odzyskanych pojazdów wynosi nie mniej niż 100 tys. zł. Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy i nie wykluczone są kolejne zatrzymania.

Jeleniogórzanin został zatrzymany w policyjnym areszcie. Odpowie od za paserkę oraz naruszenie zakazu sądowego za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group