Niedziela, 28 czerwca
32°C Jelenia Góra
reklamy

Potrójne działanie przeciwko żebractwu

Audio

Czytaj na głos

Autor: Angela 1 min czytania

Dzisiaj na ulice Jeleniej Góry wyszły trzyosobowe patrole złożone ze strażnika miejskiego, policjanta i pracownika MOPS. Zajmą się one coraz powszechniejszym zjawiskiem żebractwa uprawianego głównie przez osoby romskiego pochodzenia.

reklamy

Akcję zorganizowano po wielu zgłoszeniach mieszkańców, którzy skarżyli się na natarczywych Romów. Zgłaszali oni również wykorzystywanie do tego precedensu dzieci, w różnym wieku, nawet półtoraroczne.

- Łączone patrole najpierw będą legitymowały żebrzących Romów. Policjanci wraz z strażnikami miejskimi sprawdzą ich tożsamość oraz stan prawny i socjalny. W przypadku kiedy okaże się, że ci ludzie nie mają środków do życia, pracownik MOPS zaoferuje im pomoc – mówi Jerzy Górniak, komendant Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

– Jeśli jednak takie osoby mają pieniądze na utrzymanie, a mimo to żebrzą, zostaną ukarani mandatem lub sprawa przeciwko nim zostanie skierowana do sądu. Za natarczywe żebractwo lub wykorzystywanie dzieci do tego celu grozi mandat do 500 zł, kara grzywny nakładana przez sąd do 1,5 tys. zł lub inna kara do uznania sądu – dodaje szef SM.

Żebrzących Romów najczęściej można spotkać w centrum Jeleniej Góry, na Placu Ratuszowym, przy Targowisku Flora czy przy ul. Bankowej.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Zatrudnię samodzielna kucharkę , praca na stałe Zatrudnię od zaraz panią do pracy w kuchni . Wymagane doświadczenie w gotowaniu zbiorowym Bardzo dobre warunki finansowe , wypłata raz w tygodniu …
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka