Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 7222
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Potrójna wpadka

Poniedziałek, 24 września 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 24 września 2007, 14:44
Autor: Angela
Jelenia Góra: Potrójna wpadka
Fot. Angela
Kierowca BMW spowodował kolizję na oczach policji i w kadrze radaru.

– Potrójna wpadka – tak będzie wspominał sprawca kolizji dzisiejszego zdarzenia drogowego, na ulicy Wolności 130, do którego doszło tuż przed południem.

Młody kierowca, który spowodował zderzenie się pojazdów po pierwsze przekroczył dozwoloną w tym miejscu prędkość, po drugie nie miał uprawnień do prowadzenia samochodu, a po trzecie do kolizji doprowadził na oczach stojących z radarem policjantów.

Osiemset złotych mandatu i punkty karne to pokuta, jaką dostał kierujący czerwonym BMW, który wracał z Cieplic do Jeleniej Góry. Przed południem jadąc z nadmierną prędkością przez ulicę Wolności wjechał w wyjeżdżający z posesji samochód dostawczy. Całe zdarzenie dokładnie widzieli policjanci, którzy około pięćdziesięciu metrów dalej w stronę Jeleniej Góry monitorowali trasę drogowym radarem.

– Dokładnie widzieliśmy jak kierujący samochodem dostawczym wyjeżdża z posesji i włączał się do ruchu, chwilę później słychać już było tylko pisk opon i uderzenie – mówi sierż. sztab. Henryk Mieszała z Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Kierujący BMW jadąc z nadmierną prędkością uderzył w pojazd, który już praktycznie zjeżdżał z pasa, którym jechał kierujący BMW i wjeżdżał na swój pas.

Nie doszłoby do tego zdarzenia gdyby kierujący jechał ustaloną prędkością, a nie co najmniej 80 km/h, co widoczne jest po uderzeniu i stanie samochodów. Kierujący samochodem dostawczym nie był w stanie zareagować, bo prędkość kierowcy z BMW była naprawdę duża.

Okoliczni mieszkańcy winy za dość częste na tym miejscu kolizje czy wypadki drogowe dopatrują się w ustawionym po przeciwnej stronie drogi lustrze, które jak mówią, zamiast pomagać kierowcom w wyjeździe z podwórza posesji zniekształca obraz sytuacji na jezdni.

Jednak jak tłumaczy policja, z powodu zakrętu i dość niebezpiecznego wyjazdu poza lustrem, ustawiony został znak ograniczający prędkość do pięćdziesiątki. Przy takiej prędkości nikomu z kierujących zdecydowanie nic by się nie stało.

Na miejscu pojawiła się również jednostka straży pożarnej, której działania ograniczyły się na szczęście tylko do usunięcia z jezdni rozlanego oleju oraz usunięcia potłuczonego szkła.

Nadmierna prędkość kierujących to w dalszym ciągu plaga w naszym mieście. Tylko w ciągu pół godziny na Wolności co najmniej czterdziestu kierujących przekroczyło dozwolone 50 km /h.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1161
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group