Sobota, 11 lipca
Imieniny: Karoliny, Olgi
Czytających: 5613
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Potrójna wpadka

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 24 września 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 24 września 2007, 14:44
Autor: Angela
Fot. Angela
Kierowca BMW spowodował kolizję na oczach policji i w kadrze radaru.

– Potrójna wpadka – tak będzie wspominał sprawca kolizji dzisiejszego zdarzenia drogowego, na ulicy Wolności 130, do którego doszło tuż przed południem.

Młody kierowca, który spowodował zderzenie się pojazdów po pierwsze przekroczył dozwoloną w tym miejscu prędkość, po drugie nie miał uprawnień do prowadzenia samochodu, a po trzecie do kolizji doprowadził na oczach stojących z radarem policjantów.

Osiemset złotych mandatu i punkty karne to pokuta, jaką dostał kierujący czerwonym BMW, który wracał z Cieplic do Jeleniej Góry. Przed południem jadąc z nadmierną prędkością przez ulicę Wolności wjechał w wyjeżdżający z posesji samochód dostawczy. Całe zdarzenie dokładnie widzieli policjanci, którzy około pięćdziesięciu metrów dalej w stronę Jeleniej Góry monitorowali trasę drogowym radarem.

– Dokładnie widzieliśmy jak kierujący samochodem dostawczym wyjeżdża z posesji i włączał się do ruchu, chwilę później słychać już było tylko pisk opon i uderzenie – mówi sierż. sztab. Henryk Mieszała z Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Kierujący BMW jadąc z nadmierną prędkością uderzył w pojazd, który już praktycznie zjeżdżał z pasa, którym jechał kierujący BMW i wjeżdżał na swój pas.

Nie doszłoby do tego zdarzenia gdyby kierujący jechał ustaloną prędkością, a nie co najmniej 80 km/h, co widoczne jest po uderzeniu i stanie samochodów. Kierujący samochodem dostawczym nie był w stanie zareagować, bo prędkość kierowcy z BMW była naprawdę duża.

Okoliczni mieszkańcy winy za dość częste na tym miejscu kolizje czy wypadki drogowe dopatrują się w ustawionym po przeciwnej stronie drogi lustrze, które jak mówią, zamiast pomagać kierowcom w wyjeździe z podwórza posesji zniekształca obraz sytuacji na jezdni.

Jednak jak tłumaczy policja, z powodu zakrętu i dość niebezpiecznego wyjazdu poza lustrem, ustawiony został znak ograniczający prędkość do pięćdziesiątki. Przy takiej prędkości nikomu z kierujących zdecydowanie nic by się nie stało.

Na miejscu pojawiła się również jednostka straży pożarnej, której działania ograniczyły się na szczęście tylko do usunięcia z jezdni rozlanego oleju oraz usunięcia potłuczonego szkła.

Nadmierna prędkość kierujących to w dalszym ciągu plaga w naszym mieście. Tylko w ciągu pół godziny na Wolności co najmniej czterdziestu kierujących przekroczyło dozwolone 50 km /h.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~klm 18-10-2007 0:57
Do BMW driver ! Głupota porazajaca, życze ci aby na pasach wyszła twoja mamusia z zakupami i wnukiem, moze wówczas rozruszasz jedną komórke w mózgu a na refleksje bedzie czas w Lubaniu lub Wołowie.
~BMW Driver do klm 18-10-2007 7:11
Bluźnisz synu! Pomodlił byś się lepiej.
~vw@ 19-10-2007 17:23
Racja nie powinien być za kółkiem. Takiemu to tylko nogi połamać i wtedy by się nauczył że bez uprawnień jest przestępcą (nawet przyszłym mordercą) . Dobrze że nikomu nic się nie stało. Druga sprawa to taka że policjanci strasznie krytykują wyzywają lub nazywają osoby przekraczające prędkość piratami drogowymi a spójrzcie na policje na większość patroli jeżdżących po Jeleniej sami nie mając powodu jadą ponad 70km/h gdzie jak pamiętam i wiem jest dozwolone 50km/h!!! Chciałbym by powstała organizacja która egzekwowała by tylko służby porządkowe i tym Państwu wlepiała za taka jazdę mandaty!! Wszyscy wiedzą dokładnie że czepiać się mogą nas ale na siebie nie patrzą czują się wszech władni .. Najgorsze są te młodziki w tych radiowozach niedawno się uczył ze mną, kopa od wszystkich dostawał a teraz wielki twardziel Pan władza sam szaleje po ulicach. Czują sie bezkarnie i taka jest prawda. Niech spojrzą na siebie bo przykładu naprawdę nie ma z kogo brać.
~ziomek 21-10-2007 22:41
AAAAAAAA !!!! RATUNKU !!!! DRESY ATAKUJĄ !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group