Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 2588
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Potrójna wizja sztuki w BWA

Piątek, 24 lipca 2009, 9:02
Aktualizacja: 9:09
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Potrójna wizja sztuki w BWA
Fot. .......
Na wernisaż aż trzech ekspozycji zaprasza dziś Biuro Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze. Swe dzieła zaprezentują: Elżbieta Suchcicka, Justyna Adamczyk oraz Joanna Kowalczyk.

Artystki przyszły na świat w różnych okresach. Łączy je sztuka, różni jej wizja. Elżbieta Suchcicka jest z wykształcenia architektem i pochodzi z Lwówka. Tworzy w technikach mieszanych, eksperymentuje w różnych tworzywach. Nierzadko wprowadza do swojej twórczości elementy architektury, przetwarza je i sprowadza niemal do abstrakcji – czytamy w zapowiedzi z BWA.

Obrazy Justyny Adamczyk mogą szokować z powodu radykalnych form wyrazu. Artystka jest przedstawicielką młodego pokolenia twórców. Ukończyła wrocławską ASP.

Jeleniogórzanka Joanna Kowalczyk z kolei nie szuka wzniosłej tematyki w swoich wyszywanych dziełach. – Rejestruje na płótnach swoją codzienność. Jej praca twórcza polega na autoobserwacji, to rodzaj wyszywanego pamiętnika – informuje BWA Ponadto projektuje instalacje oraz rozbudowane graficznie bajki dla dzieci. Jest absolwentką jeleniogórskiego Liceum Plastycznego, studiuje na ostatnim roku Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego. Prowadzi warsztaty artystyczne z dziećmi i młodzieżą".

Początek potrójnego wernisażu dziś o godz. 18 w BWA przy ulicy Długiej 1.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group