Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 6371
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Potrącenie sarny przy al. Solidarności

Poniedziałek, 1 kwietnia 2013, 8:45
Aktualizacja: 8:48
Autor: Angela
Jelenia Góra: Potrącenie sarny przy al. Solidarności
Fot. Archiwum
To kolejna ofiara nowo wybudowanej obwodnicy Jeleniej Góry, obejmującej odcinek od ul. Sudeckiej do Wincentego Pola. W sobotę (30.03) około godziny pierwszej w nocy pod koła nieznanego samochodu wpadła sarna. Potrącone, ranne zwierzę zauważyli kierowcy, którzy zgłosili to straży miejskiej.

Kiedy strażnicy dojechali na miejsce, okazało się, że sarna ma połamane obydwie tylne nogi. Wezwano pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze. Dla sarny nie było jednak ratunku. Lekarz weterynarii musiał ją uśpić.

Jak informują kierowcy, na nowej obwodnicy notorycznie dochodzi po potrąceń dzikiej zwierzyny.
- Jest to zagrożenie dla zwierząt, ale przede wszystkim dla kierowców, dlatego służby drogowe powinny ustawić na tym odcinku specjalne siatki – mówi Paweł Jabłoński z okolic Jeleniej Góry.

O tej sprawie pisaliśmy już na początku lutego br. Zarządca drogi tłumaczył wówczas, że na tym odcinku ustawione są znaki ostrzegawcze, a na siatki na razie nie ma pieniędzy.

– Potrzebna jest tam wzmożona czujność i ostrożność kierujących – mówił Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. - Jak na każdym odcinku drogi, w pobliży której są tereny zadrzewione, warto zwolnić, bo zwierzęta wyskakują na drogę z zaskoczenia i nie sposób ich ominąć. Tej dzikiej zwierzyny jest coraz więcej i nie pomagają ustawione przy drodze bariery dla pieszych, dlatego na przyszłość trzeba będzie pomyśleć o takich siatkach, ale w tym roku z pewnością nie będzie na to pieniędzy – dodał Jerzy Bigus.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group