Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 4453
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Potrącenia na Podgórzyńskiej i na Bacewicz

Wtorek, 29 grudnia 2009, 9:13
Aktualizacja: Środa, 30 grudnia 2009, 15:24
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Potrącenia na Podgórzyńskiej i na Bacewicz
Fot. Angela
Do dwóch poważnych wypadków z udziałem pieszych doszło dzisiaj w Jeleniej Górze. Przed godziną 9.00 na ulicy Podgórzyńskiej pod koła wpadła kobieta. Po godzinie 13.00 potrącona została kolejna piesza na pasach ulicy Bacewicz. W obydwu przypadkach kierowcy tłumaczyli się oślepiającym słońcem.

Około godziny 8.45 doszło do potrącenia pieszej, która przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych. Sprawcą zdarzenia jest kierujący samochodem osobowym marki Fiat marea.
Poszkodowana została odwieziona do szpitala, uskarżała się na bóle nóg. Kierowca był trzeźwy – mówił asp. Sławomir Wróblewski z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze. Jak mówił kierowca, oślepiło go słońce świecące w lusterka. Od 43 lat ma prawo jazdy i nigdy nie miał takiego zdarzenia.

- Oślepiło mnie słońce w lusterkach. Nie zauważyłem tej pani, bo ona bardzo wolno szła, paliła papierosa. Hamowałem, uciekałem na prawą stroną, ale były tam znaki drogowe i nie udało się uniknąć tego zdarzenia. Na szczęście nie jechałem zbyt szybko, kobieta wpadł a mi na maskę i spadła tuż przy samochodzie – opowiedział nam na miejscu zdarzenia. U poszkodowanej podejrzewa się złamanie miednicy.

Do wypadku przy ulicy Bacewicz na Zabobrzu doszło około godziny 11.00. Na pasach, na których w minionym roku życie stracił pracownik okolicznego „warzywniaka”, potrącona została 82 – latka.

- Piesza na oznakowanym przejściu dla pieszych blisko środka jezdni została potrącona przez pojazd, który wyjechał z ulicy Noskowskiego 3 i następnie skręcał w lewo. Kierowca twierdził, że oślepiło go słońce. Kobieta upadła uderzając głową o asfalt. Z wstępnych informacji od lekarza karetki pogotowia wynika, że poszkodowana ma obrażenia głowy – mówił na miejscu sierż. sztab. Marcin Włoszczyński z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Kierowca przez długi czas był w szoku. Tłumaczył, że został oślepiony rażącym słońcem i zmylony przez innych pieszych, którzy stali przy jezdni.
- Jedyne co mogę to apelować do pieszych, żeby zastanowili się przed wejściem na jezdnię co chcą robić, stać czy iść. Mnie jeden z pieszych, który stał przed przejściem dla pieszych zmylił, dodatkowo oślepiło mnie słońce. Trzeba bardzo uważać – mówił 22 – letni kierowca z Jeleniej Góry. Poszkodowana ma pęknięcie podstawy czaszki.

Policja apeluje, by kierujący uważali na oślepiające słońce, śliską nawierzchnię dróg i dłuższą drogę hamowania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group