Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 8177
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

DOLNY ŚLĄSK: Potęga teatru w Polkowicach

Piątek, 19 lutego 2010, 9:34
Aktualizacja: 9:37
Autor: TEJO
DOLNY ŚLĄSK: Potęga teatru w Polkowicach
Fot. Organizator
Zdrojowy Teatr Animacji reprezentuje Jelenią Górę na XII Polkowickich Dniach Teatru. To jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych na Dolnym Śląsku i w Polsce. Patronuje mu znany aktor Andrzej Łapicki.

ZTA wystąpi dziś pokazując sztukę dla dzieci „Muminki, czyli potęga teatru” w adaptacji i reżyserii Bogdana Nauki. To, oczywiście, tylko jedna z wielu propozycji dla wielbicieli sztuk scenicznych. Kilka widowisk już się odbyło, jednak wiele jeszcze pozostanie do zobaczenia.

W nadchodzący poniedziałek nastąpi uroczyste otwarcie PDT, na które przyjedzie Andrzej Łapicki. Będzie wręczenie „złotych miedziaków” oraz występ Teatru Muzycznego Capitol z Wrocławia.

Impreza trwać będzie przez cały marzec. W programie występy kilkunastu zespołów z całej Polski, w tym, między innymi, Teatru im. Jaracza z Łodzi („Obudź się i poczuj smak kawy” Bogosiana), Teatru im. Mickiewicza z Częstochowy („Wilki” Agnieszki Osieckiej), krakowskiego Teatru im. J. Słowackiego („Pułapka na myszy” wg Agaty Christie).

Na festiwal zaproszono także zespoły oklaskiwane przez jeleniogórską publiczność podczas jesiennych spotkań teatralnych w Teatrze im. Norwida: Scenę Prezentacje z Warszawy („Sarabanda” Bergmana) oraz Teatr Voskresinnia z Lwowa („Hiob” Karola Wojtyły). Ten właśnie spektakl zakończy 28 marca polkowickie święto teatru, które – z niewielkiego górniczego miasteczka – czyni obecnie sceniczną stolicę Polski.

Imprezie towarzyszy też mnóstwo innych wydarzeń, w tym przegląd filmów z udziałem A. Łapickiego, wystawy, pokazy i warsztaty dla młodzieży.

Więcej informacji: www.dniteatru.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group