Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9580
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Poszukiwany sprawca śmiertelnego wypadku

Sobota, 12 czerwca 2021, 7:00
Autor: WAC
Region: Poszukiwany sprawca śmiertelnego wypadku
Fot. KPP Zgorzelec
Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu zarządziła poszukiwanie listem gończym Dominika Hutnika, 25-letnego mieszkańca Zgorzelca, który jest podejrzany o spowodowanie 6 czerwca w miejscowości Koźmin wypadku, w którym zginęło niespełna 3-letnie dziecko. Mężczyzna oddalił się z miejsca zdarzenia,

Wszystkie osoby posiadające informacje na temat miejsca pobytu podejrzanego powinny niezwłocznie skontaktować się z Prokuraturą Rejonową w Zgorzelcu, Komendą Powiatową Policji w Zgorzelcu (tel.47 87 322 00) lub z numerem 112. Policja przypomina, że za ukrywanie poszukiwanego lub pomoc w ucieczce grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Jednocześnie zapewnia się anonimowość każdej osobie, która przyczyni się do ustalenia miejsca pobytu poszukiwanego.

Do tragedii doszło w poprzednią niedzielę (6 czerwca) na drodze wojewódzkiej 352 Zgorzelec-Bogatynia, na wysokości miejscowości Koźmin (powiat zgorzelecki). W zderzeniu dwóch samochodów osobowych śmierć poniosło trzyletnie dziecko, a ciężko ranni zostali jego rodzice, w tym 29-letnia matka w zaawansowanej ciąży. Domniemany sprawca wypadku - Dominik Hutnik, który jechał audi A6, uciekł z miejsca zdarzenia. Na miejscu został pasażer auta, którym miał kierować poszukiwany. Prokuratura przesłuchała go w charakterze świadka.

Dominikowi Hutnikowi postawiono zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, a także tego, że zbiegł z miejsca zdarzenia. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i postanowił o areszcie podejrzanego na trzy miesiące Śledczy wystąpili też z wnioskiem do sądu o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania, gdyż mężczyzna najprawdopodobniej uciekł za granicę.

Twoja reakcja na artykuł?

3
6%
Cieszy
2
4%
Hahaha
1
2%
Nudzi
6
11%
Smuci
13
25%
Złości
28
53%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (52)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
900
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group