Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 4160
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Poszukiwani wpadli z kradzionym paliwem

Czwartek, 28 czerwca 2018, 19:28
Aktualizacja: Piątek, 29 czerwca 2018, 12:17
Autor: SG
Region: Poszukiwani wpadli z kradzionym paliwem
Fot. Straż Graniczna
Zatrzymanie dwóch poszukiwanych przez organy ścigania mężczyzn, ujawnienie kierowcy, który prowadził pojazd pomimo braku uprawnień oraz odzyskanie ponad 90 litrów skradzionego paliwa to wynik jednej kontroli drogowej przeprowadzonej przez funkcjonariuszy ze Wspólnej Polsko–Niemieckiej Placówki Straży Granicznej w Ludwigsdorfie.

W środę (27.06) po południu w miejscowości Godzieszów funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki Straży Granicznej w Ludwigsdorfie zatrzymali do kontroli samochód marki Daewoo Matiz, którym podróżowało dwóch mieszkańców Zgorzelca w wieku 31 oraz 33 lat.

- Nerwowe zachowanie kierowcy oraz pasażera skłoniło funkcjonariuszy do dokładnej kontroli zarówno mężczyzn jak i pojazdu. Przyczyny nerwowego zachowania szybko wyszły na jaw. Kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, za co został ukarany mandatem w wysokości 500 zł. W trakcie kontroli funkcjonariusze uzyskali informację o kradzieży ponad 90 litrów benzyny na pobliskiej stacji paliw. Bagażnik pełen kanistrów wskazywał, że chodzi o kontrolowanych mężczyzn. Jakby tego było mało po sprawdzeniu danych mieszkańców Zgorzelca w dostępnych systemach informatycznych okazało się, że są oni poszukiwani przez organy ścigania – informuje kpt. SG Rafał Potocki, rzecznik Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Zatrzymanych mężczyzn wraz z paliwem funkcjonariusze SG przekazali policjantom ze Zgorzelca, którzy dalej poprowadzą sprawę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group