Sobota, 6 czerwca
Imieniny: Danuty, Dominiki
Czytających: 5699
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Poszukiwani regionalni artyści i wytwórcy na jarmark w Kromnowie

Wiadomości: Region
Sobota, 16 lutego 2013, 8:41
Aktualizacja: 8:42
Autor: Mea
Fot. Organizator
Regionalni twórcy oraz osoby produkujące zdrową żywność mogą wziąć udział w kolejnym, już dziewiątym, Izerskim Jarmarku Rękodzieła i Sztuk Wszelakich, który odbędzie się 23 lutego w godz. 12.00–16.00 w Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie. Wstęp jest wolny.

- Formuła tych Jarmarku jest otwarta. Zachęcam do udziału w nim zarówno osoby już dobrze znane w regionie, które od wielu lat jeżdżą na podobne imprezy, jak i takie, które dopiero zaczynają przygodę z rękodziełem – mówi Violetta Pietrzak, opiekunka AGI.

Urok kromnowskiego jarmarku polega przede wszystkim na tym, że można tu świetnie odpocząć i spotkać się z ludźmi naprawdę zainteresowanymi sztuką, a także poszukującymi kontaktu z producentami lokalnej żywności. Mile widziane są także osoby posiadające w swojej ofercie domowe przetwory, miody, chleb czy sery.

– Kromnów ma bardzo dobre położenie – jadąc samochodem z Jeleniej Góry dotrzemy tu w kilkanaście minut, ale z drugiej strony miasto jest na tyle daleko, że można odetchnąć od jego pośpiechu – przekonuje Violetta Pietrzak.

Spokój, piękne, zabytkowe wnętrze galerii, przyciągają coraz więcej artystów i ludzi odwiedzających imprezę. Za każdym razem do stałego grona bywalców dołączają nowe osoby, które później chętnie tu wracają.
Jarmark to impreza, która ma promować to, co w regionie najcenniejsze, czyli ludzi, którzy tu żyją i tworzą. Śledząc kolejne odsłony tego wydarzenia łatwo zauważyć, że kreatywność lokalnych artystów nigdy się nie kończy.

Osoby chętne, aby uczestniczyć w Izerskim Jarmarku Rękodzieła i Sztuk Wszelakich proszone są o kontakt z Galerią. Można to zrobić mailowo pisząc pod adres: galeria.izerska@gmail.com lub dzwoniąc pod nr 75-76-57-680.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~co wy na to 16-02-2013 18:31
korzystajcie puki można ,gmina ma podjąć decyzję na pozwolenie o wydanie decyzji o odwiertach i wydobyciu uranu między Kromnowem a Kopańcem do końca marca 2013 roku i co wy na to ,a to ma być wielkim zaskoczeniem nie tylko mieszkańców. Tak się łata budżet ale czy gminy?
~mieszkaniec2 17-02-2013 11:55
Nie ma nic przeciwko takiej decyzji. Obserwując rozwój gmin, na terenie których zlokalizowane są różnego rodzaju zakłady wydobywcze, można im tylko pozazdrościć. Nigdy te tereny nie będą zagłębiem turystycznym ani, tym bardziej, rolniczym. Należy tylko wynegocjować bardzo dobre warunki, na których będą wyplacane odszkodowania, wywłaszczenia i inne opłaty. Chodzi o to, żeby uniknąć sytuacji, takiej jak w przypadku Gazsystemu. Wszystkich załatwili specustawą i po sprawie. Gmina Stara Kamienica nie ma innego wyjścia, jak ucieczka do przodu. Władze tej gminy muszą się wreszcie określić, w jakim kierunku się rozwijać. Wiatraki nie, kopalnia nie, lotnisko nie, więc co ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Pojawiają się głosy, że w związku z zaległościami w nauce, spowodowanymi pandemią, wszyscy uczniowie powinni powtarzać rok. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
815
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%
Copyright © 2002-2020 Highlander's Group