Poniedziałek, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 8147
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Poszukają uranu w okolicach Starej Kamienicy

Sobota, 1 października 2011, 8:51
Aktualizacja: 8:52
Autor: Agrafka
„Poszukiwanie polimetalicznego złoża uranu w obszarze koncesyjnym Kopaniec Kromnów” – to nazwa przedsięwzięcia prowadzonego przez gminę, dla którego mają być wydane decyzje środowiskowe. Przeciwko takim planom protestują Zieloni.

Jak podkreśla Jerzy Niczyporuk, kandydat do Sejmu z partii Zieloni 2004, eksploatacja złóż uranu może nieść katastrofalne skutki dla ludzi i środowiska naturalnego. Głównie chodzi o szkodliwe promieniowanie.

Tymczasem Urząd Gminy Stara Kamienica pod koniec września zwrócił się do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska we Wrocławiu z prośbą o wydanie opinii związanej z przedsięwzięciem „Poszukiwanie polimetalicznego złoża uranu w obszarze koncesyjnym Kopaniec Kromnów”. Do pisma dołączono raport oddziaływania na środowisko. Jak pisze Mariusz Marek, zastępca wójta Starej Kamienicy, wspomniane przedsięwzięcie należy do tych, które mogą znacząco oddziaływać na środowisko, dlatego przeprowadzenie oceny takiego oddziaływania oraz sporządzenie raportu jest niezbędne.

Jednak, jak podkreśla Jerzy Niczyporuk, rząd ma prawną możliwość podjąć decyzję o eksploatacji bez udziału społeczeństwa. O szczegółach planu i wynikających z niego zagrożeniach będzie mowa w poniedziałek, 3 października, o godz. 15 w Bio-Barze przy placu Piastowski w Cieplicach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (39)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group