Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 3859
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Poszerzyli zatłoczone skrzyżowanie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 24 czerwca 2008, 12:56
Aktualizacja: 12:57
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Jeden pas ruchu więcej u zbiegu al. Wojska Polskiego i Sudeckiej ma poprawić przepustowość tej krzyżówki, na której często tworzą się korki.

Kosmetyczne prace przy poszerzeniu skrzyżowania kończono we wtorek rano. Jeszcze stały pachołki ograniczające ruch, ale już niebawem kierowcy poczują się tam swobodniej, bo zamiast dwóch pasów będą mieli trzy. Odpowiednio dla każdego kierunku jazdy.

Najbardziej skorzystają zmotoryzowani, którzy udają się al Wojska Polskiego - od strony ulicy Wolności - w prawo Sudecką do Karpacza. Łatwiejsze będzie też skomunikowanie ze stacją benzynową. Nieco pokrzywdzeni są piesi, bo – aby poszerzyć jezdnię – zwężono chodnik. Jednak nie powinno być to w tym miejscu odczuwalne.

Czy nowe rozwiązanie udrożni zatłoczoną w godzinach szczytu al. Wojska Polskiego? O tym zmotoryzowani przekonają się w praktyce. Póki co żadne innowacje jeleniogórskich drogowców nie przyniosły znacznej poprawy sytuacji, a inteligentne światła wręcz przyczyniły się do zwiększenia kolejek.

Marzenie o swobodnym przejeździe al. Wojska Polskiego ziszczą się w dość odległej przyszłości. Wprawdzie oddanie odcinka obwodnicy południowej od Grabarowa do ulicy Sudeckiej zapowiedziano za dwa lata, jednak mało kto wierzy w ten termin.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~ed 24-06-2008 13:59
inteligentne światła? haha chyba mamy inną definicję inteligencji niz twórcy tego systemu. takich korków jak teraz to na WP nigdy nie było, nawet za czasów "nieinteligentnych" świateł. inny przykład: jade WP, krzyżówka z Matejki, żadnych samochodów na Matejki, żadnych pieszych, 20 m przed światłami zapala mi sie czerwone, czyżby inteligentny czujnik mnie nie zauważyl, a może stwierdził że powinienem chwilę odpocząć stojąc na przed pustym skrzyżowaniem. jak można tak utopić wielkie pieniądze, oczywiście nikt za to nie beknie a powinien
KochaSJG1983 24-06-2008 14:56
"Inteligentna" sygnalizacja świetlna jest do d**y tak za przeproszeniem...
~student 24-06-2008 15:34
zgadzam sie, co przyjade do jg to nie moge sie nadziwic co sie stalo ruchem w tym meiscie, mialo byc lepiej a korki sa gorsze niz we wroclawiu glowy powinny sie posypac
piipi 24-06-2008 15:50
...w korkch mozna cudownego relaxu zasmakowac !.
~oddajcie moją kasę!!! 24-06-2008 15:59
Zgadzam się w pełni na podwalu w szczycie jest massakra ciągnąca się do tesco.........wcześniej takiego syfu nie było. I kto za to płaci??? Pan, Pani ....miasto nie.
~_kolegamuzykabeznicka___ 24-06-2008 17:19
Mam już przygotowane nowe płyty CD ze znakomitą muzyką na okoliczność nowych, znakomitych rozwiązań komunikacyjnych w naszym mieście. Napełniłem też klimatyzację, bo czarne limuzyny paskudnie się nagrzewają na takim słoneczku i moja kierowca narzeka, że jej za ciepło ;)))
zloty666 24-06-2008 18:38
Obwodnica południowa nie powstanie tak szybko, bo okazało się, żwe władzunia nie wykonała stosownych projektów i badań dotyczących wpływu obwodnicy na środowisko (a to jest wymagane przez prawo unijne ! ! !). Badania będą gotowe najszybciej za pół roku, więc sama budowa przedłuży się o co najmniej rok . . .
piipi 24-06-2008 21:11
...._"Goracy dzien rozleniwia mnie.Pic mi sie chce,co za upal..upal,upal.."_
~WcPicker 25-06-2008 10:12
Mieszkam przy takim "sterowanym skrzyżowaniu" i z inteligencją nie ma to nic wspólnego. Cykle świateł jak były wcześniej tak są teraz, ale jeżeli pieszy chce przejść. To jak nie klepnie, to nie przejdzie. Więc po cholerę są te "klepaczki" skoro światła dla pojazdów i tak się zmieniają automatycznie??? Czasem patrze z okna na tych starszych ludzi co po 3 cykle potrafią stać i czekać aż ktoś im klepnie przycisk.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group