Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 5630
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Poszerzyli zatłoczone skrzyżowanie

Wtorek, 24 czerwca 2008, 12:56
Aktualizacja: 12:57
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Poszerzyli zatłoczone skrzyżowanie
Fot. TEJO
Jeden pas ruchu więcej u zbiegu al. Wojska Polskiego i Sudeckiej ma poprawić przepustowość tej krzyżówki, na której często tworzą się korki.

Kosmetyczne prace przy poszerzeniu skrzyżowania kończono we wtorek rano. Jeszcze stały pachołki ograniczające ruch, ale już niebawem kierowcy poczują się tam swobodniej, bo zamiast dwóch pasów będą mieli trzy. Odpowiednio dla każdego kierunku jazdy.

Najbardziej skorzystają zmotoryzowani, którzy udają się al Wojska Polskiego - od strony ulicy Wolności - w prawo Sudecką do Karpacza. Łatwiejsze będzie też skomunikowanie ze stacją benzynową. Nieco pokrzywdzeni są piesi, bo – aby poszerzyć jezdnię – zwężono chodnik. Jednak nie powinno być to w tym miejscu odczuwalne.

Czy nowe rozwiązanie udrożni zatłoczoną w godzinach szczytu al. Wojska Polskiego? O tym zmotoryzowani przekonają się w praktyce. Póki co żadne innowacje jeleniogórskich drogowców nie przyniosły znacznej poprawy sytuacji, a inteligentne światła wręcz przyczyniły się do zwiększenia kolejek.

Marzenie o swobodnym przejeździe al. Wojska Polskiego ziszczą się w dość odległej przyszłości. Wprawdzie oddanie odcinka obwodnicy południowej od Grabarowa do ulicy Sudeckiej zapowiedziano za dwa lata, jednak mało kto wierzy w ten termin.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group