Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8945
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Posypią się mandaty na wewnętrznych drogach

Piątek, 3 września 2010, 7:48
Aktualizacja: 7:49
Autor: Przegląd mediów
Pięćset złotych kary za złe parkowanie przy sklepie i na osiedlu „odciąży” kieszeń kierowców, którzy do tej pory mogli łamać zakazy w tych miejscach wydzielonych z dróg publicznych. Zyskają niepełnosprawni, którzy do tej pory mieli problem z zostawieniem auta na „kopercie” dla nich przeznaczonej.

O zmianach w prawie drogowym, które zaczną obowiązywać od jutra (4 września), donosi dzisiejsza Rzeczpospolita. Nowe uprawnienia zyskają policjanci i strażnicy miejscy, którzy póki co mogą nakładać kary w przypadku złego parkowania na osiedlach i przy sklepach tylko wtedy, kiedy jest ryzyko zagrożenia życia lub zdrowia.

Tymczasem zablokowane przez różne auta osiedlowe parkingi to zmora dla mieszkańców. Podobnie ma się sprawa przed marketami, gdzie zmotoryzowani klienci zastawiają drogę swoimi samochodami i zajmują miejsca przeznaczone dla niepełnosprawnych. Przy jeleniogórskim „Tesco” utrudniają przejazd autobusom, które do przysklepowego przystanku muszą się przeciskać między gęsto zaparkowanymi autami. To ma się od jutra zmienić. Stróże prawa będą mogli także karać kierowców za inne drogowe przewinienia na drogach wewnętrznych, choćby za nadmierną prędkość.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group