Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 8567
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Posypały się mandaty w ostatni weekend wakacji

Wtorek, 1 września 2015, 7:52
Aktualizacja: 7:54
Autor: 112
Region: Posypały się mandaty w ostatni weekend wakacji
Fot. Archiwum
W trosce o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg jeleniogórscy policjanci prowadzili w miniony weekend wzmożone działania prewencyjno– kontrolne. Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu drogowego czterech nietrzeźwych kierujących, a łącznie ukarali mandatami 220 kierowców za rożne wykroczenia.

Od 28 do 30 sierpnia br. na drogach regionu jeleniogórskiego panował duży ruch. W tych dniach doszło do czterech kolizji, których najczęstszą przyczyną była nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa oraz najechanie na tył . Był jeden wypadek. Do tego zdarzenia doszło 30 sierpnia br. około godziny 14.50 w Jeleniej Górze na ul. Krakowskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 59-letni kierujący pojazdem marki Chrysler Voyager potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych i rowerzystów, 27-letnią rowerzystkę. Poszkodowana została hospitalizowana. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi.

W tych dniach funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej czterech nietrzeźwych kierujących pojazdami, dwóch kierujących , którzy naruszyli sądowe zakazy kierowania pojazdami , ukarali mandatami 220 kierowców za różne wykroczenia drogowe, w tym za nadmierną prędkość, rozmowę przez telefon komórkowy w czasie jazdy, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej oraz do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa w czasie jazdy. Policjanci zatrzymali również 29 dowodów rejestracyjnych za różne usterki i brak badań technicznych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group