Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Poniedziałek, 27 kwietnia
Imieniny: Felicji, Zyty
Czytających: 16654
Zalogowanych: 95
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Posypały się mandaty

Wtorek, 15 września 2020, 8:12
Autor: WAC
Region: Posypały się mandaty
Fot. policja
W trosce o bezpieczeństwo osób podróżujących po drogach województwa dolnośląskiego policjanci przeprowadzili w miniony weekend (12-13.09) wzmożone działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą „Prędkość”. Niestety mimo wielu apeli, a także licznych kampanii społecznych nadal wiele osób kierujących pojazdami przekracza dozwoloną prędkość i to często w sposób rażący, ignorując obowiązujące limity.

Mundurowi prowadzili działania w miejscach, gdzie występuje najwięcej zagrożeń związanych z nierespektowaniem przez kierujących obowiązujących przepisów ruchu drogowego. W trakcie akcji policjanci wykorzystywali m.in. wideorejestratory, laserowe mierniki prędkości i urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie.

Policjanci z drogówki skontrolowali łącznie ponad 1,4 tys. pojazdów, z czego niestety blisko 60 procent w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości. 21 kierowców straciło prawo jazdy za rażące naruszenie obowiązujących limitów prędkości w terenie zabudowanym.

Twoja reakcja na artykuł?

67
61%
Cieszy
13
12%
Hahaha
4
4%
Nudzi
5
5%
Smuci
2
2%
Złości
19
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Te imiona noworodków królowały w marcu 2026 r. w Jeleniej Górze. Które byście wybrali?

Oddanych
głosów
378
Zofia
32%
Rozalia
13%
Julia
41%
Mia
14%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Zmiany klimatu w Polsce – Zobacz je na własne oczy
 
Rozmowy Jelonki
Harcerstwo bez telefonów. „Pokazujemy dzieciom, że prawdziwe życie jest poza ekranem”
 
Pomagamy
Polacy, walcząc z rakiem, pobili rekord świata!
 
Edukacja
Nagrody dla młodzieży
 
Sudeckie hotele i schroniska PTTK
Perły Sudetów – szlaki spod Szwajcarki
 
Edukacja
Maturzyści skończyli rok szkolny
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group