Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8412
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Postrach na chuliganów i wandali

Piątek, 7 grudnia 2007, 8:25
Aktualizacja: 14:06
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Postrach na chuliganów i wandali
Fot. TEJO
Policyjne patrole piesze z psem tropiącym będą coraz częściej pojawiać się w centrum Jeleniej Góry. To odzew na zarzuty wielu ludzi, że stróże prawa jeżdżą jedynie radiowozami, a rzeczywistość zza szyby samochodu wygląda nieco inaczej niż bez jej „pośrednictwa”.

Pobazgrane farbą ściany kamienic, wulgarnie zachowujący się nastolatki ubrani w kaptury, przypadki kradzieży na wyrwę, choćby ten z minionego poniedziałku z ulicy Kasprowicza – to tylko niektóre przykłady jeleniogórskich patologii.

Od pilnowania porządku jest straż miejska, ale formacja ta ma znacznie mniejsze uprawnienia od policjantów. Według wielu badań opinii społecznej, strażnicy budzą mniejszy respekt, bo mniej mogą. Nie mają prawa, na przykład, zatrzymać delikwenta. Muszą wzywać policję. Dlatego obecność stróżów prawa w mieście jest koniecznością.

– Oprócz patroli zmotoryzowanych są także policjanci, którzy nadzorują miasto pieszo – mówi nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.
W czwartek ulicami starówki przechadzał się funkcjonariusz z psem tropiącym. Budził niemałe zainteresowanie. – Czy coś się stało? Może kogoś szukają? – dopytywali się ludzie.

– To tylko prewencja – uświadamia nadkom. E. Bagrowska. – Jeśli policjant z psem nie ma innych zadań, idzie patrolować miasto – dodaje. Oby tylko te patrole przełożyły się na większe poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców. Uczciwi ludzie z coraz większym niepokojem patrzą na hordy młodych ludzi, które tabunami przemierzają miasto, a z oczu najlepiej im nie patrzy. Jest tak zwłaszcza w pobliżu popularnej „Handlówki”.

Na skwerku przy kościele prawosławnym gromadzą się pobliscy amatorzy tanich alkoholi. – Głośno przeklinają i zachowują się skandalicznie – mówi Alina Andrzejczak, która spacerowała z kilkuletnią córką. – Może widok policjantów przywoła ich do porządku – ma nadzieję.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group