Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 2722
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KOWARY: Posterunek strażaków zagrożony

Wtorek, 5 stycznia 2010, 9:25
Aktualizacja: Czwartek, 7 stycznia 2010, 9:00
Autor: TEJO
KOWARY: Posterunek strażaków zagrożony
Fot. TEJO
Sto sześćdziesiąt tysięcy złotych potrzebne jest, aby posterunek Państwowej Straży Pożarnej w Kowarach miał zabezpieczone środki na działalność w nadchodzących 12 miesiącach.

Byt placówki jest niepewny, bo pracowali w niej ludzie, którzy w ten sposób odbywali zastępczą służbę wojskową. Jak wiadomo, pobór do wojska został zniesiony, co automatycznie pozbawi załogi kowarski posterunek. Do tej pory strażacy z Kowar pomagali w akcjach na terenie macierzystej gminy, a także w rejonie Mysłakowic, Karpacza i Podgórzyna.

Losem jednostki zainteresowała się posłanka Prawa i Sprawiedliwości Marzena Machałek, która skierowała pismo do ministra spraw wewnętrznych i administracji. – By zapewnić możliwość pełnienia dyżurów potrzebne jest na ten rok ok. 160 tys. złotych – pisze parlamentarzystka pytając szefa resortu, czy ministerstwo zabezpieczyło środki na funkcjonowanie posterunków Państwowej Straży Pożarnej, w których w związku z zawieszeniem poboru do zasadniczej służby wojskowej wystąpią braki kadrowe.

M. Machałek chce także wiedzieć, czy placówka może liczyć na środki ze strony Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, które umożliwią jej dalsze funkcjonowanie.

Jak podkreśla kpt. Andrzej Ciosk, rzcznik KM PSP w Jeleniej Górze, środki na działalność posterunku kowarskiej straży są. Może zabraknąć pieniędzy na jego obsadę w postaci strażaków ochotników.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Jelenia Góra zyska na powrocie wojska do miasta?

Oddanych
głosów
1169
Tak
59%
Nie
33%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group