Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 4759
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Postaw na siebie” i „Lepsze jutro”. UM aktywizuje bezrobotnych

Wtorek, 12 lipca 2011, 9:07
Aktualizacja: 9:10
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: „Postaw na siebie” i „Lepsze jutro”. UM aktywizuje bezrobotnych
Fot. Petr
Wczoraj, 11 lipca w Urzędzie Miasta w Jeleniej Górze odbył się briefing dla dziennikarzy, na którym zastępca prezydenta miasta – Zofia Czernow przedstawiła porozumienie zawarte pomiędzy prezydentem Marcinem Zawiłą i Karkonoską Agencją Rozwoju Regionalnego SA celem stworzenia lepszych warunków dla rozwoju przedsiębiorczości, a w szczególności aktywizacji osób bezrobotnych.

– W celu stworzenia lepszych warunków dla rozwoju przedsiębiorczości, w szczególności dla aktywizacji osób bezrobotnych w Jeleniej Górze prezydent miasta Marcin Zawiła przeznaczył do najmu piętnaście wolnych lokali użytkowych zlokalizowanych na terenie całego miasta na rozpoczęcie działalności gospodarczej przez osoby nieposiadające pracy. Wspomniane lokale będą udostępniane w formie bezprzetargowej na wniosek osób bezrobotnych, które wyrażą gotowość uruchomienia działalności na własny rachunek i są zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy – mówiła Zofia Czernow.

Co zaś się tyczy Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego SA w Jeleniej Górze – zgodnie z informacją ma ona udzielić osobom bezrobotnym rozpoczynającym działalność gospodarczą szerokiego wsparcia w postaci szkoleń w zakresie rejestracji działalności i wszelkich czynności towarzyszących; indywidualnego doradztwa w zakresie prowadzenia firmy, a także pomocy finansowej w formie pożyczek na rozpoczęcie działalności (dostępne środki to ok. 120 tys. zł).

W ramach porozumienia zawartego pomiędzy prezydentem Jeleniej Góry Marcinem Zawiłą i Karkonoską Agencją Rozwoju Regionalnego osoby bezrobotne, które zdecydują się rozpocząć działalność gospodarczą przez trzy pierwsze lata będą mogły korzystać z dodatkowej pomocy i wsparcia w zakresie: korzystania z infrastruktury informatycznej KARR SA, w tym możliwości posiadania strony internetowej na serwerach agencji, udziału we wszystkich konferencjach i szkoleniach organizowanych przez KARR SA dla przedsiębiorców oraz nieodpłatnego udziału w misjach gospodarczych.

Oprócz zasad funkcjonowania ww. porozumienia, zastępca prezydenta miasta Zofia Czernow odwołała się również do projektów realizowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze: „Postaw na siebie” i „Lepsze jutro”, wartych kolejno 1 mln 100 tys. i 1 mln 300 tys. zł, też skierowanych do osób bezrobotnych. – Ogólnie rzecz ujmując chodzi o to, że miasto wyciąga rękę do osób pozbawionych pracy, zamierza im pomóc w odnalezieniu się na rynku. Stopa bezrobocia w Jeleniej Górze pod koniec maja br. wyniosła 10,2 proc. Liczymy na to, że wskutek już podjętych działań wg stanu na koniec czerwca br. wyniesie ono 9,9 proc – dodała Zofia Czernow.

Podczas briefingu w Urzędzie Miasta nie zabrakło też informacji na temat możliwości spłaty zadłużeń czynszowych wobec połączonych ZGL na zasadzie odpracowania należnej im kwoty, która wejdzie w życie po 15 lipca 2011. – Możliwość odpracowania zadłużeń czynszowych to daleko idąca pomoc oraz zachęta dla osób, które do tej pory i z różnych powodów nie mogły poradzić sobie ze spłatą zaległych należności. Teraz, przestanie to być problemem, którego w żaden sposób nie mogły one rozwiązać – podsumowała Zofia Czernow.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group