Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 8054
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Posprzątali Kowary

Środa, 30 kwietnia 2014, 8:52
Aktualizacja: 8:56
Autor: Manu
Kowary: Posprzątali Kowary
Fot. Organizator
Kowarskie instytucje i stowarzyszenia wspólnymi siłami uprzątnęły tereny Kowar. Udział w akcji „Czyste Karkonosze” wzięło ponad kilkadziesiąt osób, w tym przedszkolaki, uczniowie podstawówek, młodzież, emeryci, pracownicy Urzędu Miejskiego oraz mieszkańcy Kowar.

Organizatorem przedsięwzięcia był Związek Gmin Karkonoskich oraz Karkonoskie Centrum Gospodarki Odpadami w Ścięgnach – Kostrzycy, przy współpracy Karkonoskiego Parku Narodowego, Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych Oddział Jelenia Góra, Nadleśnictwa „Śnieżka”, Nadleśnictwa Szklarska Poręba oraz gmin członkowskich Związku Gmin Karkonoskich.

Wolontariusze przeszli z workami dobrych kilka kilometrów. Akcja miała zachęcić do większej dbałości o naturę. Śmiecą nie tylko turyści, również mieszkańcy. Organizatorzy akcji „Czyste Karkonosze” twierdzą, że ze śmieci znalezionych w Kowarach można byłoby spokojnie wyposażyć mieszkanie.

- W tym roku jest nas wyjątkowo dużo i bardzo się z tego cieszymy – wyznał Witold Szczudłowski ze Związku Gmin Karkonoskich. - Wielu rodziców przyszło ze swoimi dziećmi. To świetna lekcja edukacji, na zasadzie „czym skorupka za młodu nasiąknie…”.

Na trasie głównie znaleziono butelki po alkoholu, butelki plastikowe, opakowania z tworzyw sztucznych oraz ubrania i przedmioty codziennego użytku w gospodarstwach domowych. Zdarzyły się też miejsca ze specyficznymi śmieciami, jak worki ze zużytymi słoikami.

W akcję sprzątania Kowar zaangażowało się kilkadziesiąt osób. Są to ochotnicy z kowarskich instytucji i stowarzyszeń. W akcji udział wzięli: Przedszkole Publiczne nr 1, Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Józefa Gielniaka, Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Stanisława Lema, „Kowarskie Klub Seniora” Związku Emerytów i Rencistów, Polski Komitet Pomocy Społecznej, Stowarzyszenie Tenisa Ziemnego „Return”, Centrum Usług Medycznych i Profilaktyki Zdrowotnej „Przedwiośnie”, Zakład Eksploatacji Zasobów Komunalnych, Miejska Służba Ratownicza, Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Kowarach.

- To co udało się zebrać, od ręki zapakowano na samochód i odwieziono w miejsce, gdzie można składować odpady – dorzucił Mieczysław Lewandowicz ze Związku Gmin Karkonoskich. - Nie ma więc obawy, że stojące worki będą szpecić miasto.

Organizatorzy wielkiego sprzątania twierdzą, że widać efekty ich pracy. Śmieci jest coraz mniej. Mimo to, wciąż jednak jest co sprzątać. Kolejna edycja akcji odbędzie się jesienią, w dniach od 22 do 27 września.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
69
Coraz lepiej
26%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
32%
Nie najlepiej
19%
Wciąż fatalnie
23%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group