Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 13117
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Posłużył się dokumentem zmarłego szwagra

Czwartek, 28 listopada 2013, 8:34
Aktualizacja: 8:36
Autor: Red
Policjanci jeleniogórskiej „drogówki” zatrzymali pod koniec lipca do kontroli w Janowicach Wielkich kierującego vw golfem. Mężczyzna był nietrzeźwy – miał 0,6 promila alkoholu. Dlatego wezwali go do komisariatu, ale ten nie zgłaszał się.

Policjant wydziału dochodzeniowo-śledczego Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze, który prowadził postępowanie, pojechał do miejsca zamieszkania kierowcy.

- Pod wskazanym adresem drzwi otworzył młody mężczyzna. Okazało się, że dokument, którym kierowca posłużył się w trakcie kontroli drogowej w Janowicach nie należy do niego, tylko do jego zmarłego dwa lata temu szwagra, do którego był on łudząco podobny. Dokument ten ukradł on podczas jednej z wizyt w mieszkaniu syna zmarłego – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.
Kierującym, który posłużył się nie swoim dokumentem okazał się, 52-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego, który w 2008 roku za jazdę pod wpływem alkoholu stracił prawo jazdy.

- 26 listopada br. mężczyzna dobrowolnie poddał się karze. Uzgodniono jej wymiar na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata, 2 –letni zakaz prowadzenia pojazdów i grzywnę – dodaje podinsp. Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group