• Poniedziałek, 20 stycznia 2020
  • Godz. 16:32
  • Imieniny: Fabiana, Sebastiana
  • Czytających: 7459
  • Zalogowanych: 21
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Posłowie mają za dużo?

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 25 maja 2018, 15:25
Aktualizacja: 15:34
Autor: Jelonka.com & TV Dami
Po tym, jak Jarosław Kaczyński uznał, że należy obniżyć uposażenia posłów trwa debata na ten temat. Jedni uważają, że to jest słuszne. Inni twierdzą, że obniżka doprowadzi do tego, że poseł będzie biedakiem, a polityka stanie się hobby dla zamożnych, którzy będą kandydować ze snobistycznych pobudek. A co o tym sądzą jeleniogórzanie? O tym w programie Maraton Subiektywności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~kulfon 25-05-2018 15:35
Od dłuższego czasu obserwuję reporterów TVN i zadawane przez nich pytania w różnych miejscach i sytuacjach. Obojętnie jakie tematy i jakie są konferencje prasowe pytania są prawie zawsze te same. Amerykański właściciel TVN jest bogaty no bo amerykanie są przeważnie bogaci, że stać go na zatrudnianie takich debili, kastratów umysłowych i bezmózgowców w tej stacji telewizyjnej. To jego sprawa no bo go stać. Jednak światło na jego intelekt jaki rzucają jego pracownicy powinna go zainteresować. No chyba że to taki sam idiota !!!
~ 26-05-2018 13:14
do: ~kulfon (15:35)
A może... to odbiorcy różnych tv są... idiotami? Bo nie dość,że płacą, to jeszcze różnym guciem są karmieni...
~ 26-05-2018 9:41
posłowie i politycy w ogóle, powinni mięć status materialny przeciętnego obywatela który musi zasuwać za marne grosze i zazwyczaj jest obciążony kredytem za mieszkanie zabierającym większość 1 wypłaty, wtedy by lepiej rozumieli obywateli
~ 26-05-2018 13:21
Posłowie, za prawo bycia posłem powinni jeszcze płacić, a nie brać wynagrodzenie.Przecież państwo posłowie, nie ukrywajmy, wasze płace sejmowe, w waszych profitach, to de facto to tylko drobne na przysłowiowe waciki. Przecież te wasze mieszkanka, luksusy itp. to nie z poselskiciej kasy. Inne żródełka dają te wasze bogactwo,żródełka które są czynne ,póki jesteście posłami...
~........................ 27-05-2018 11:52
do: ~ (13:21)
I właśnie dlatego powinni zarabiać, aby te inne źródełka nie kusiły, na tyle, aby nie opłaciło się z nich korzystać. Wtedy różne lobby nie będą wpływać poprzez posłów na kształt ustaw szkodliwych dla kraju, dla obywateli, ale przydatnych dla niektórych grup nacisku, aby można było lepiej kraść. Populistyczne hasełka są na potrzeby wyborów, ale na dłuższą metę są szkodliwe dla kraju.
~Mirecki.w. 30-05-2018 5:21
poslowie . radni nigdy niepracowali za darmo i oni to ustalali polityke i ustawy,ktore byly sprzadzone w/g klucza partyjnego i byle jak. Spolecznie to pracowali dzialacze za komuny i dzieki temu odbudowano Polske ze zniszczen wojennych,i co z tego maja nic tylko wspomnienia od kiedy do wladz dostali sie rzekomi polacy pochodzenia zydowskiego/mafia/ i rozpoczely sie lapowki. przekrety, rozpad rodziny i oni to pchaja sie do wladzy aby udawac ze cos sie robi i brac za to pieniadze i premie. Na zewnatrz udaja bardzo poboznych, oszukuja narod polski zawlaszczyli wszystkie media i sady i tylko oni sie licza.
~Stanislaw 30-05-2018 8:09
Czlowiek powinien byc wolny, a nie ciagle zniewalany ustawami narzuconymi nam przez korporacje za pomoca przekupionych politykow. Chca zrobic z nas swoich niewolnikow. Nie dajmy sie.
~analityk 31-05-2018 19:34
Jak sobie poradzi Zofia Czernow?
~nom 3-06-2018 15:39
Mogą sobie zarabiać, byle po przyłapaniu na korupcji i złodziejstwie była kula w łeb lub chociaż konfiskata mienia, łącznie z tym rodziny.
~sajmon 4-06-2018 19:43
Mówienie że ludzie powinni na wysokich stanowiskach dobrze zarabiać "nie mówię że nie" I to uchroni ich od korupcji to raczej błędne koło :) Najbardziej właśnie skorumpowane są osoby dobrze zarabiające :) Te co mają wpływ na inwestycje, opinie, przekaz medialny, wyroki, mandaty, grzywny, i masa innych decyzji :) Afery w Fifa czy UEFA i nikt nie siedzi :) Afery w EU parlamencie tam też nie ciągają do odpowiedzialności :) Afery w naszym byłym rządzie też wątpię że ktoś odsiedzi tyle co kowalski za margarynę :) Ilu znacie lekarzy czy policjantów co za łapówki odsiaduje wyrok ? Chyba zero :) Znacie jakiegoś sędzie sądu by teraz siedział ? Może i samo "D..." jest dość skorumpowane siedząc na miejskim garnuszku mając jeszcze knajpę w lochach ratusza ? Kto wie ? Niech pisze :) Jakoś nie zauważyłem by ktoś próbował dać w łapę ogrodnikowi, osobie na budowie albo komuś co zamiata na ulicy lub pani w sklepie :) O czymś to świadczy :) Hmmm... tylko o czym ???
~zwykły 16-06-2018 7:55
Niby dlaczego ma zarabiac wiecej niz inni???? Zdecydowanie trzeba wreszcie obciac te apanaze, czas najwyzszy
~Mirecki.w 13-08-2018 11:22
do SAJMONA.To politycy, ksieza i pseudo dzialacze od lat tumania ludzi i oni ustalaja prawa, ktore skutecznie sa realizowane przes Sady i inne instytucje i dla nich sa pisane a nie dla spoleczenstwa.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group