Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 7300
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Poślizg na obwodnicy południowej

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 29 czerwca 2008, 8:05
Aktualizacja: Środa, 2 lipca 2008, 14:49
Autor: TEJO
Korki na Wojska Polskiego długo jeszcze będą denerwowały kierowców.
Fot. TEJO
Zła wiadomość dla kierowców, którzy pomstują na korki w mieście. Budowa trasy, która ma odciążyć centrum Jeleniej Góry od ruchu tranzytowego, zacznie się o kilka miesięcy później.

Inwestycja nie ma szczęścia do terminów. Najpierw zabrakło dla niej pieniędzy, a kiedy już środki zabezpieczono, okazuje się, że to nie wystarczy do planowego rozpoczęcia prac.

Urzędnikom z Unii Europejskiej, która współfinansuje budowę obwodnicy południowej, nie spodobały się braki w
procedurze ustalonej przez ministra ochrony środowiska. W projekcie zabrakło bowiem drugiego przebiegu trasy oraz dowodu, że ta wybrana nie będzie miała niekorzystnego wpływu na środowisko naturalne. A takie są wymogi każdej inwestycji, do której dokłada się UE.

Nadrabianie zaległości potrwa kilka miesięcy. Samorządowcy chcą zdążyć do wiosny przyszłego roku. Wówczas na teren węzła grabarowskiego wjadą pierwsze koparki. Tam zacznie się wymarzona przez wielu droga. Dzięki niej kierowcy udający się do Karpacza, nie będą musieli wjeżdżać do centrum Jeleniej Góry. Odetchnie al. Wojska Polskiego i ulica Sudecka – jedne z najbardziej zatłoczonych traktów.

Pierwszy etap budowy obwodnicy południowej ma kosztować 50 mln. zł. Pieniądze zabezpieczono dzięki Regionalnemu Programowi Operacyjnemu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~luka 29-06-2008 8:50
I co oni tam robią? pracują? bo człowiek który pracuje nie popełnia takich kardynalnych błędów jak oni!!!
zloty666 29-06-2008 8:59
Jak widać mamy samych "specjalistów" we władzach, potrafią wszystko spi...ć, nawet nie potrafią poprawnie procedury sporządzić. PORAŻKA ! ! !
~misio 29-06-2008 9:00
Obwodnica powinna się zaczynać na samym początku miasta a więc po drugiej stronie Maciejowej. Ale co tam - niech się mieszkańcy ulicy Wrocławskiej męczą - przecież ostatnio powiększono im chodniki i zwężono ulicę.
~tomwoj 29-06-2008 9:49
To nie specjaliści ci samorządowcy, to zbieranina z okolicznego podwórka którzy polecieli za kasą dla własnej kieszenii.. Nie ma miesiąca by nie obeszło się bez imprezy zakrapianej za pieniądze podatników na ratuszu sam to przez przypadek widziałem i ci z ulicy mają lepsze zachowanie po alkoholu niż tam w ratuszu WSTyD !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~Konon z Jelon 29-06-2008 10:13
A nie mówiłem , że niczego nie będzie ? Nie będzie niczego , nie będzie ! Dla młodzieży i dla ludzi.
~ 29-06-2008 10:45
dobra... a co z ul. Wolnosci??
~dada 29-06-2008 12:16
Nie mają czasu na pracę. Muszą występowac w teatrze.
~Do Jelonków Rogatych 29-06-2008 12:24
A może by te pieniądze przeznaczyć na jakąś obwodnicę Wrocławia (autostradową, wschodnią, północną czy nawet gruntową)? Wy Jelonki nie wiecie, co to znaczą korki - te parę samochodów, które zostanie przed skrzyżowaniem po zmianie światła, to nic w porównaniu z Wrocławiem, który cały jest jednym wielkim korkiem. Narzekacie na to, że wszystkie pieniądze z Waszej obwodnicy idą na Wrocław, a popatrzcie na fakty, czyli gdzie obwodnica jest bardziej potrzebna, a gdzie mniej. Być może rozpiera Was lokalny patriotyzm, ale na szczęście urzędnicy myślą bardziej racjonalnie i nie kierują się partykularnymi interesami tych, których jedyną racją jest to, że głośno krzyczą...
~Słuchacz 29-06-2008 14:54
W urzędach dalej dominują obietnice i opowiadanie godzinami niestworzonych rzeczy,choć brzmieć mają w założeniu autorów niezwykle uczenie. Tymczasem ludzi do rzetelnej roboty, do napisania wniosku, do sporządzenia tekstu przemówienia trafiającego do serca i rozumu, wystąpienia do UE, czy gdziekolwiek indziej. nadal nie ma.Dobrze,że zostały już tylko 2 lata.
~do wrocławskiegio racjonalisty 29-06-2008 17:58
Coś mnie się tak wydaje, że napisał(a) to wrocławiak od niedawna... . Prawdopodobnie wyniósł się tam z Jelonki lub innej wiochy i teraz nawet korek we Wrocku jest dla niego "exciting". Z całą pewnością należy te pieniądze proszę Pana/Pani przeznaczyć na Wrocław, bo tam właśnie są one bardziej potrzebne a w Jelonce zdecydowanie mniej! Nic to w porównaniu z Wrocławską metropolią... nic. Absolutnie.
~Matylda. 29-06-2008 18:33
Wrocławiaku,a może będziesz dzielił środki finansowe Wrocławia,a nie nasze?
~Bess 29-06-2008 18:55
Dziwi mnie, ze redakcja dopiero teraz o tym pisze. Przeciez te informacje byly znane od marca, kiedy to Komisja Europejska oglosila, ze polskie przepisy odnosnie budowy drog sa sprzeczne z dyrektywa UE z 1989 roku! I od marca powinny trwac prace nad obwodniaca, powinny byc wskazany nowy alternatywny jej przebieg, oraz odbyc sie konsultacje spoleczne - taki wariant implementowania tej dyrektywy przedstawil Brukseli rzad polski. Inna sprawa, czy taka forma implementacji jest zgoda prawem wspolnotowym. Rzad zalatwic chce to na podstawie rozporzadzenia ministra wlasciwego dla budowy drog, a Dyrektywy Wspolnot Europejskich winny byc implementowane moca ustaw parlamentow krajow czlonkowskich. A zatem, nawet spelnienie warunkow rozporzadzenia nie spowoduje jednoczesnie, ze Komisja Europejska zgodzi sie na finansowanie obwodnicy poludniowej, tak samo jak i tysiecy kilometrow drog w calej Polsce.
~Do Jelonków Rogatych 29-06-2008 22:01
Jak widać, znowu grają emocje, a nie merytoryczna ocena. A jak jest, widać przecież gołym okiem i każdy, kto choć raz odwiedził Wrocław, przyzna, że tam o wiele bardziej potrzebna jest obwodnica. A Matylda chyba nie wie, co pisze, bo gdyby Jelonka za własne pieniądze budowała obwodnicę, to nie dochrapała by się jej nawet na 9000-lecie!!!
~Kierowca 29-06-2008 23:08
pamiętam jak było głośno żeby do Szklarskiej nie jechać miastem (Piechowice, Sobieszów). Wybudowano obwodnice przy której rosną domy jak grzyby po deszczu no i co?? no i "postawcie ograniczenia do 50, ludzie boja sie przejśc przez ulice, tiry jeżdzą, wybudować obwodnice" LUDZISKA SAMI NIE DOROŚLI DO PEWNYCH SPRAW...
~Do Jelonków Rogatych 29-06-2008 23:11
I jeszcze żeby wszystko było jasne, napiszę jeszcze raz to samo, ale inaczej. Powiedzmy, że każdy z nas walczy o własny interes: Wy jesteście z Jeleniej Góry, dlatego domagacie się obwodnicy dla Jeleniej Góry, ja z Wrocławia, więc chciałbym obwodnicę dla Wroclawia. Czy jest jakieś rozwiązanie tego sporu? Tak - zdanie się na niezależnego sędziego, który weźmie pod uwagę obiektywne wskaźniki, komu obwodnica jest bardziej potrzebna. A wszelkie obiektywne wskaźniki, jak choćby długość korków, zdecydowanie potwierdzają moje stanowisko. I nie trzeba wielkiej filozofii, aby to dostrzec, a tylko odrobiny obiektywizmu i chęci działania dla wspólnego dobra, a nie tylko patrzenia z perspektywy własnego brzucha.
~oko 30-06-2008 8:32
Może by teraz w cyrku wystąpili?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group