Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 7292
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Poślizg na obwodnicy południowej

Niedziela, 29 czerwca 2008, 8:05
Aktualizacja: Środa, 2 lipca 2008, 14:49
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Poślizg na obwodnicy południowej
Korki na Wojska Polskiego długo jeszcze będą denerwowały kierowców.
Fot. TEJO
Zła wiadomość dla kierowców, którzy pomstują na korki w mieście. Budowa trasy, która ma odciążyć centrum Jeleniej Góry od ruchu tranzytowego, zacznie się o kilka miesięcy później.

Inwestycja nie ma szczęścia do terminów. Najpierw zabrakło dla niej pieniędzy, a kiedy już środki zabezpieczono, okazuje się, że to nie wystarczy do planowego rozpoczęcia prac.

Urzędnikom z Unii Europejskiej, która współfinansuje budowę obwodnicy południowej, nie spodobały się braki w
procedurze ustalonej przez ministra ochrony środowiska. W projekcie zabrakło bowiem drugiego przebiegu trasy oraz dowodu, że ta wybrana nie będzie miała niekorzystnego wpływu na środowisko naturalne. A takie są wymogi każdej inwestycji, do której dokłada się UE.

Nadrabianie zaległości potrwa kilka miesięcy. Samorządowcy chcą zdążyć do wiosny przyszłego roku. Wówczas na teren węzła grabarowskiego wjadą pierwsze koparki. Tam zacznie się wymarzona przez wielu droga. Dzięki niej kierowcy udający się do Karpacza, nie będą musieli wjeżdżać do centrum Jeleniej Góry. Odetchnie al. Wojska Polskiego i ulica Sudecka – jedne z najbardziej zatłoczonych traktów.

Pierwszy etap budowy obwodnicy południowej ma kosztować 50 mln. zł. Pieniądze zabezpieczono dzięki Regionalnemu Programowi Operacyjnemu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group