Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 9640
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Posłanka w kleszczach CBA

Wtorek, 2 października 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 3 października 2007, 11:18
Autor: TEJO/ROB
Polska: Posłanka w kleszczach CBA
Fot. Agnieszka Gierus
Beata Sawicka zatrzymana przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Posłanka została wyrzucona z PO.

W poniedziałek wieczorem CBA zatrzymało posłankę Beatę Sawicką. Posłankę wyrzucono z szeregów Platformy Obywatelskiej.

Oprócz parlamentarzystki CBA zatrzymało pod zarzutem korupcji burmistrza Helu.
- Ze względu na potrzebę zapewnienia prawidłowego toku czynności procesowych (przeszukanie mieszkania zatrzymanej), marszałek Sejmu nie nakazał natychmiastowego zwolnienia posłanki – poinformował telewizję rzecznik marszałka Sejmu
Jak dodał, posłanka została zwolniona do domu po około 5 godzinach i 15 minutach od momentu zatrzymania zatrzymana. - Nie dysponuję żadną wiedzą, co się nią teraz dzieje - powiedział Lisicki.

Zatrzymanie miało nastąpić podczas przyjmowania ogromnej łapówki. Pieniądze miały być wynagrodzeniem za "ustawienie" przetargu o bardzo dużej wartości.

Mirosław W. w ostatnich wyborach był niezależnym kandydatem zgłoszonym przez Komitet Wyborczy Wyborców "Morskie Przymierze Hel 2020 i Wądołowski". Z danych Państwowej Komisji Wyborczej wynika, że jest członkiem Partii Demokratycznej-demokraci.pl.

Dziennik cytuje bloga posłanki Sawickiej. &#8211; Po tygodniu obrad smutna refleksja <bez sensu>. Bez sensu jest to, że minister sprawiedliwości zbiera haki na liderów opozycji, dziennikarzy, a jeszcze bardziej bez sensu &#8211; że zbiera je również na członków swojego ugrupowania. Nawet na rodzinę prezydenta RP.

Jeszcze w piątek posłanka Beata Sawicka uczestniczyła w Jeleniej Górze w spotkaniu przedwyborczym z senatorem Stefanem Niesiołowskim, który udzielił "namaszczenia" jej kandydaturze w wyborach do Senatu.

Próbowaliśmy skontaktować się z parlamentarzystką, ale ma wyłączony telefon. &#8211; Nic w tej sprawie nie wiem. Czekam na jakiekolwiek informacje &#8211; powiedział nam Zbigniew Sawicki, mąż posłanki PO.
Lokalni działacze Platformy Obywatelskiej też niechętnie komentują sprawę. O wszystkim dowiedziałem się z mediów &#8211; mówi Jerzy Pokój. - Jeżeli to prawda, no to jest to duży kłopot dla Platformy.

&#8211; Nie potrafię zrozumieć tego, co się stało. I przyznam, że w to nie wierzę &#8211; powiedział krótko Jerzy Łużniak, szef koła środowiskowo-biznesowego PO w Jeleniej Górze.
Nie jest wykluczone, że to element walki politycznej. Parlamentarzyści wielokrotnie podnosili kwestię niezależności CBA. Wielu uważa, że jednostka jest zdalnie streowana przez Prawo i Sprawiedliwość.

Inna sprawa, że Beata Sawicka nie jest zbyt lubiana w kręgach lokalnych działaczy Platformy. A to dlatego, że jest indywidualistką, często podejmuje decyzje bez porozumienia ze swoimi zwierzchnikami. No i lubi rządzić. Między innymi z tych powodów nie znalazła się na liście kandydatów do Sejmu, zgłoszono ją jako kandydatkę do Senatu.

Teraz, kiedy Sawicka nie jest już w PO, nie wiadomo, czy w ogóle wystartuje w wyborach.

Zgodnie z konstytucją, posła chroni immunitet i parlamentarzysta "nie może być zatrzymany lub aresztowany bez zgody Sejmu z wyjątkiem ujęcia go na gorącym uczynku przestępstwa i jeżeli jego zatrzymanie jest niezbędne do zapewnienia prawidłowego toku
postępowania". Konstytucja stanowi, że "o zatrzymaniu niezwłocznie powiadamia się marszałka Sejmu, który może nakazać natychmiastowe zwolnienie zatrzymanego".

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (127)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group