Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 2665
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Posłanka PO Zofia Czernow o okupacji w Sejmie

Wtorek, 10 stycznia 2017, 8:13
Aktualizacja: 8:16
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Posłanka PO Zofia Czernow o okupacji w Sejmie
Fot. Przemek Kaczałko
Od 16 grudnia 2016 r. posłowie Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej okupują salę plenarną przy Wiejskiej w Warszawie, domagając się powtórzenia głosowania nad projektem budżetu na rok 2017. Wśród protestujących pojawia się posłanka z Jeleniej Góry – Zofia Czernow.

Posłanka spędziła w Sejmie m.in. Boże Narodzenie i uważa, że to właściwa forma protestu, a liderzy partii wkrótce wypracują porozumienie. - Jestem przekonana, że musi znaleźć się rozwiązanie, które te problemy wyjaśni - zwłaszcza, że do tej pory nie było dobrej woli – powiedziała Z. Czernow.

- Mieliśmy przygotowane ponad 350 poprawek do dyskusji i głosowania – posłowie mają takie prawo. Już przy dziesiątej poprawce zaczął się tak poważny problem, że głosowanie nad budżetem przeniesiono do sali kolumnowej i do tej pory są poważne zastrzeżenia, że nie było kworum – wspominała Zofia Czernow, która nie chce wypowiadać się, którego scenariusza wyjścia z konfliktu jest zwolenniczką. Od 16 grudnia upłynęło dosyć dużo czasu i to na pewno utrudniło całą sprawę.

- Czym to się skończy, nie odpowiem – dodała posłanka PO, która w Sejmie była m.in. w Boże Narodzenie, drugi dzień świąt i Święto Trzech Króli. - Uważam, że mamy rację i nie możemy pozwolić na lekceważenie pracy opozycji i lekceważenie prawa. Partia rządząca jest coraz bardziej zdecydowana w łamaniu prawa – stwierdziła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (61) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group