Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 5917
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Posłanka na prezydenta?

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 16 maja 2010, 12:33
Autor: admin
admin
Fot. admin
Gościem w programie „Dialogi Jelonki” była pani Poseł Marzena Machałek z Prawa i Sprawiedliwości.

Zaproszona rozmawia z Wiktorem Marconim o różnicach między pracą posła a radnego. Pani Poseł mówi nam o lokalnym układzie w samorządach na Dolnym Śląsku i kandydacie PiS na prezydenta Jeleniej Góry. Nie wyklucza, że sama może wystartować.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (47) Dodaj komentarz

~zVOrnik 16-05-2010 14:58
Nieee tylko nie Machałkowa... ona nie może być prezydentem... :/
~Antoś 16-05-2010 15:33
PiS w Jeleniej Górze nigdy nie miał i prawdopodobnie nie będzie mieć silnej pozycji. Dlatego pani Machałek tylko straci czas kandydując. Lepiej żeby zajęła się posłowaniem, skoro zdecydowała się wejść do Sejmu. Takie próby przechodzenia jednego stanowiska na drugie źle o niej świadczy.
teessi 16-05-2010 15:46
do Antoś - Ależ ta pani nie jest wyjątkiem wśród obecnych posłów! ;-) Może jej także znudziło się to ciągłe jeżdżenie?;-)
~rydwan 16-05-2010 16:16
Panie Marconi, niech Pan się przejdzie do biura PiS, to Pan się zorientuje, dlaczego PiS w JG nie ma poparcia :D
~zdumiony 16-05-2010 16:28
Nie wypalił świeradowski model zarzadzania miastem, tym bardziej nie wypali model kamiennogórski. Nota bene rodzi sie pytanie, czy pani Machałek załatwiła już wszystkie problemy w Kamiennej Górze i teraz chce obdarzyć Jelenią Górę swoją osobą???
~słuchacz 16-05-2010 16:44
Pani Machałek odważnie mówi o lokalnych układach i koteriach. Czy jest świadoma,jak mocne są to związki w Jeleniej Górze i że tak mocne, iz może ich nie rozerwać? A wówczas...
~lenin 16-05-2010 18:37
ad rydwan: TRAFIONY ZATOPIONY! Ale należy też dodać, że wina nie jest po stronie tych biednych, uczciwych ludzi z biura. To poseł Adam L., jedynka PiS-u i baron PC toleruje tylko Biernych Miernych (albo i ułomnych) ale Wiernych....... no i mamy taki stan właśnie.......
alojz_p 16-05-2010 18:59
Prezydent Miasta Jeleniej Góry Marek Obrębalski dostał ponoć propozycję kandydowania na urząd prezydenta miasta w nadchodzących wyborach samorządowych od lidera DŚ XXI Rafała Dutkiewicza. Nie powiedział jeszcze nie. To oznacza, że nie dostanie takiej propozycji reelekcji z PO. To z kolei wyjaśnia ruchy obecnego prezydenta i niedawne mianowanie na zastępcę prezydenta miasta lidera JG XXI Miłosza Sajnoga. A to z kolei otwiera przed nami świadomość, że ten ostatni nie ma szans na granie pierwszych skrzypiec w najbliższych wyborach. Wódz zadecydował inaczej. Nie dziwi zatem przefarbowanie się byłego członka WM i przyjęcie „fuchy” wicka. Morał z tego taki, że kto wyżej siedzi ten dalej skoczy. Choćby był miernotą. Nieważne są zasługi tylko układy i możliwość zgarnięcia jak największej puli. Podobne zakulisowe rozgrywki mają miejsce w PiS. Radni są bezradni;-)
~analityk 16-05-2010 20:04
Pani poseł wykazuje dziewczęcą naiwność, jeżeli mniema, iż uda jej się rozbić układ w mieście. Niby tu jedni występują przeciw drugim jakoby w słusznej sprawie, ale robią tylko tzw. "wiater". W rzeczywistości wszystkie tryby składają sie na wspólny mechanizm
~ 16-05-2010 21:32
dziwi mnie naiwność i PiSu i p. Machałek
~bankier 16-05-2010 21:35
Symbolem nieudacznictwa gospodarczego , miernoctwa i grzania posady budżetowej jest p. posel Machalek - chcecie upadku i kryzysu gospodarczego to bierzcie takich jaK Machałek krora nie rozumie zasad gospodarki i organizacji pracy.
~Matysiak 16-05-2010 22:24
To kandydowanie to chyba jakaś ściema ? albo ukryta kamera. Niech sobie startuje w Kamiennej Górze. Widać i czuć podział pomiędzy Kamienna a Jelenia Góra, a to robi znaczną różnicę. Pozdrawiam jeleniogórzan !!!!!!!
~wyborca niezależny 17-05-2010 4:48
co dobrego otrzymałem od posłanki Machałek poleconej przez posłankę Beatę Kempę - cotygodniowe porady prawne za darmo dla ludzi, dzięki nim mogłem rozwiązać swoje problemy. Co otrzymałem dobrego od posłanki Sawickiej - nawet nie raczyła odpisać na moje listy a było to dużo wcześniej niż ją aresztowano. NIE INTERESUJĄ MNIE PARTYJNE ROZGRYWKI.
~ 17-05-2010 8:39
Aaaaa sio! sioooo! z Jeleniej Góry! Tu gospodarzem ma być mieszkaniec miasta "od zawsze", taki co czuje miasto jako swoje! a nie taki co nawywija a potem zwinie manatki i tyleś go widział! (patrz Świeradów). No gdyby to jeszcze jakaś wybitna osoba, ale do wybitnej to p. Machałek baaardzo daleko.
~paradise 17-05-2010 13:24
Brawa dla Pięknej Pani Poseł. Ta kobieta łączy urodę z dużą mądrością. Jest skuteczna i przebojowa, takiej Pani prezydent nam trzeba!
~Turysta-optymista 17-05-2010 13:25
Czy bliskie są dla pani sprawy mieszkańców Kotliny Jeleniogrskiej? Wiewióry donoszą, że w naszym przebogatym kraju samorządowcy z Gminy Myslakowice postanowili uszczęśliwić ludzi i w 2010 r.- w jednej z wiosek - wyremontować /przebudować drogę/. Natomiast w roku 2011/2012 zamierzają tę drogę rozwalić w celu ułozenia pod nią instalacji wodno-ka...lizacyjnej. Rzekomo jest to w naszym kraju dzialanie normalne. Ale chyba nie zamierzamy zostać II Grecją?
~hallomasachustets 17-05-2010 13:59
Pani Machałek TAK!
~ 17-05-2010 16:00
więcej wazelyny dla Pani Machałek! ;-) Młodzieżówki, śpicie?
~kamiennogórzanka 17-05-2010 16:56
jetem z kamiennej i powiem Wam ze ta pani już dawno wypięła sie na Kamienną Góre.
~doko 17-05-2010 18:41
nadszedł czas na zmianę dla j.g., dajmy szansę komuś spoza układu sld-po!!!
~obywatel 17-05-2010 19:54
kraczcie sobie komuchy zawsze was tu było pełno obiboków rzucających kłody ale jest nadzieja że pani Machałek z gracją je wszystkie przeskoczy bo wykazała się już w boju, ja bym taką kandydaturę poparł bo te lokalne układziki skutecznie spowalniają rozwój kotliny, kiedy wreszcie miasto zacznie sprzedawać nieruchomości po realnych cenach rynkowych uwzględniając ich stan a nie tylko windować ceny i tłumaczyć to super lokalizacją? interes państwa żeby obywatel zainwestował zaczął zarabiać i przynosił dochody w postaci podatków kłóci się z interesem urzędników państwowych którzy utrzymują się z zarządzania majątkiem państwowym. Koleżanki grają sobie w ping ponga a lata lecą i koszty nie chcą spadać i kto za to płaci. Niech Bóg da pani Machałek zdrowie na walkę z takimi patologiami. Wolę prawo i sprawiedliwość niż "poukładane" PO z SLD bo mnie to po prostu mniej kosztuje i pojąć nie mogę dlaczego ludzie łaszą się na ochłapy i głosują na post komunę zamiast wziąć sprawy w swoje ręce i przy pomocy wyborów obniżyć koszty po prostu!!! Będą biegać cały dzień między NETTO BIEDRONKĄ LIDLEM czy TESKO żeby zaoszczędzić 50gr a podczas wyborów dadzą się orżnąć na grube miliony. Ludzie obudźcie się. Zgaście na chwilę telewizor idźcie na długi spacer bez flaszki za pasem i przemyślcie to sobie dobrze.
~brawo! 17-05-2010 21:39
A mi się posłanka podoba. Zobaczcie na jej stronę lub statystyki parlamentarne, robią wrażenie. Myślę, że to dobry polityk.
~dziwne 18-05-2010 7:56
Na wątku o Rotary Club piszą same superlatywy o Kusiaku, więc po co rozwalać coś dobrego;-) Podobnie o Zawile... Nie lepiej, żeby się połączyli?
~do dziwne 18-05-2010 8:29
Rotary Club to w tej kotlinie czerwone towarzystwo! Panom Nieudolnym Kusiakowi i Zawile już dziękujemy! Rozwalili Jelenią Górę, POzwolili na upadek tego miasta! Czas na zmiany, Pani Machałek do dzieła!
~obywatel 18-05-2010 18:29
Pan Zawiła jest inteligentny i jest przyzwoitym historykiem. Jego lekcje historii różniły się znacznie od lekcji historii np pani Dąbrowskiej która jak z karabinu potrafiła wystrzelać wszystkie słowa z podręcznika bez chwili refleksji. Niby znamy poglądy obu tych państwa. Niby się różnią ale tak na prawdę znają się nie od dziś i ostatecznie zawsze PO i SLD będzie się na wzajem wspierać. Kiedyś bardzo liczyłem na pana Marcina ale jak już sobie z żoną uwili wygodne gniazdka we własnym interesie to nie poszli dalej w walce o to żeby było tu inaczej. Kiedy w ostatnich wyborach wybieraliśmy między PO i PiS to myślałem sobie, że co by nie było to i tak będzie lepiej ale się myliłem. W przypadku Jeleniej Góry tak na prawdę wybieraliśmy między PiS i SLD. Wiadomo kto znowu wygrał. Ludzie którzy tutaj po latach dochodzą do władzy nagle popadają w błogostan czerpania z tego zysków i ustawiania się wzorem swoich poprzedników z którymi ponoć walczyli. Jaka gleba taka plewa albo czary. Może potrzeba Szamanki z PiS żeby to odczarować.. A panowie Zawiła Kusiak Obrębalski z Pokojem niech sobie żyją w spokoju zarabiają dobrze ale niech nie rządzą dłużej ponieważ podczas kilku lat ich urzędowania ludzie tutaj dalej nie bardzo wiedzą co ich czeka. Tak się mówi że pozyskują dla nas środki unijne a na co one idą? Na remonty urzędów i pensje urzędników którzy zarządzają wiecznymi remontami? Teraz zamiast biblioteki mamy Książnicę..cudownie ale to nas nie wykarmi. Ledwo starcza na służbę zdrowia oświatę i kulturę. Sami nic nie produkujemy. W turystyce od lat tylko Bieg Piastów i kilka festynów żeby ludzie nie zrobili rewolucji. Czesi nam zabierają turystów bo jedno Western City nic na to nie poradzi. W Stanach przemysł filmowy też zaczynał od westernów, bo łatwo jest postawić zagrodę, ale potem się rozwinął. My tu nadal potrzebujemy bohatera który zrewiduje pracę urzędników. Przyjrzy się przypadkom dziwnie się przeciągających inwestycji. Ktoś komu się będzie można poskarżyć na jego ludzi a on wyciągnie z tego wnioski. To nie może być ktoś cały sparaliżowany układami. Na razie nikt z moich znajomych którzy wyjechali parę lat temu nie chce tu wracać. Mieli tu domy jakieś nieruchomości rodziny ale wkurzali się na klikę na bezradność i nie widzieli perspektyw. Jak to się zmieni to wrócą... chyba. Za parę lat może być za późno bo ci najlepsi zdążą się dorobić za granicą i nie wrócą. To się musi zmienić! Apeluję do członków PiS chociaż żadnego nie znam osobiście. Postarajcie się państwo. Pani Machałek mówiła że jej syn się tutaj urodził. Mój też i chciałbym żeby przynajmniej chciał mnie tu kiedyś czasem odwiedzić.
~w13 18-05-2010 18:34
warto by kazdy piszac maila/jesli ma odwage / napisal z ktora partia sympatyzuje/czy ma powiazania/np. praca w biurze poselskim itp.../
dolnoślązak 18-05-2010 19:51
Prezydent - na prezydenta. Posłanka - na posłanie.
~za karę 18-05-2010 21:28
To jest ostatnia kadencja Kusiaka, zapewniam was...
~bez 18-05-2010 22:57
do \"za karę\". Zetrzyj z oczu zasłonę, a z ust pianę... Kusiak już 4 lata nie jest prezydentem
~do 22:57 18-05-2010 23:37
Spoko! Nie ma Kusiaka od 4 lat i już nie będzie! ani jego kolesiów! Machałkowa to też temat zastępczy.
~popelina 19-05-2010 10:53
kto będzie następny? zawsze przed wyborami krytykuje się urzędujących prezydentów i samorządowców a wychwala i obiecuje gruszki na wierzbie lansując nowych kandydatów. Mija kadencja i "nowi" są już starymi - też krytykowanymi. Wynosi się na piedestał kolejnych "cudotwórców" i "zbawicieli". I tak co cztery lata... To wszystko oczywiście przy nienormalnym założeniu, że p. Machałek zostanie prezydentem. Zejdźcie na ziemię i nie róbcie ludziom wody z mózgu. Podpiszcie się i powiedzcie jakich etatów oczekujecie dla siebie
~Gość z KG 19-05-2010 21:25
Jestem z KG i jakoś Pani Machałek nic dobrego nie zrobiła dla nas, miasto z czasów gdy tu rzadziła jej opcja nic nie zyskało, zeby nie powiedzieć, ze popadało w ruinę, stad mieszkańcy powiedzieli jej NIE. Jedyny element jaki po Niej jest jako posłanki to pociąg z JG do Trutnowa przez KG i to wszystko...po tylu latach pracy w samorządzie, sami wyciągnijcie wnioski czy to wystarczy! Każda partia to układy i cele własne, a nie społeczenstwa, bo taka jesty mentalność ludzi u władzy w Polsce (oni wiedza, że maja dla siebie 4 lata) - więc nie liczcie na cuda od Pani Machałek...niestety!!
~Obserwator 19-05-2010 21:31
Ah a jeszcze jak sie poczyta założenia kampani Pana Kaczynskiego na Prezydenta RP, w którym to zakłada się (1) kolejna ulgr prorodziną, (2) kolejne ulgi dla przedsiębiorców (2) nowe stypendia dla studentów, (20 spoleczna słuzbe zdrowia, cokolwiek to znaczy...to ja sie pytam - kto za to zapłaci??? MY reszta społecznestwa, bo takie ulgi kosztuja a PiS lubi składać obietnice, które nie maja poparcia finansowego, bo budzet swieci pustkami a Oni chca rozdawac to czego nie maja! Jesli Pani Machałek chce podobnie rzadzic w JG to nas czeka marny los....niestety :-(
~gosc niedzielny 20-05-2010 0:54
Wszystko cacy, tylko nie rozumiem jednego, dlaczego każdy z kandydujących na Prezydenta, jak wskazuje na to historia, chce zacząć zmiany od rozwalenia tego co zastał. Przecież postęp to nic innego jak budowanie czegoś na bazie tego co już jest, a obecna sytuacja ekonomiczna i polityczna to okres ewolucji, więc metody rewolucyjne nie mają tutaj żadnego zastosowania - a do takich można zaliczyć destrukcję i ponowne tworzenie czegoś od nowa. Ja oczekuję więc, od kandydata na prezydenta, rzeczowego planowego rozwoju na bazie tego co otrzyma od schodzącej ze sceny obecnej władzy, a nie planowej demolki i budowania "Bóg-wie-czego" od początku. Nie rozumiem tego, że nikt z komentujących, nie wspominając już o kandydatach na prezydenta, nie zauważył tego, że tak naprawdę kandydat taki, wykazać się winien wyborcom swoim business planem dotyczącym naszego miasta. Dlaczego kandydat na prezydenta nie musi takiego planu przygotować i zaprezentować nam wyborcom??! Przecież miasto to organizm bardzo zbliżony do dużej firmy, miasto ma przychody, miasto ma wydatki, miasto również może pozyskać środki z instytucji finansujących różnorakie działania, a całość takich działań zamyka się w określonych ramach finansowych - zwanych budżetem miasta... czemu nikt z kandydatów nie przedstawi takiej rzeczowej propozycji??? ano dlatego, że może tak naprawdę nie mają oni (kandydaci) nic do zaoferowania, poza pluciem na pozostałych kandydatów-rywali i rysowaniem palcem po wodzie, różnych niezobowiązujących wizji miasta, z których nikt ich później nie będzie w stanie rozliczyć. Czemu w zachowaniach świadomych wyborców, jak mniemam większość z nas jest, nie ma pragmatyzmu w wyborze władzy?? przecież jeśli zostanie wybrany dobry manager, z wiarygodnym planem działania, to możemy oczekiwać, że będzie ten plan realizował, a przez to będzie mógł poprawić kondycję finansową wielu mieszkańców naszego miasta i to nie tych, którzy siedzą na urzędniczych stołkach, finansowanych z budżetu miasta, tylko tych, którzy znajdą pracę w nowo powstałych dobrze prosperujących firmach... Nam nie potrzeba specjalisty od Uzbekistanu, ani Pani od rozpierduchy, nie potrzeba nam też miękkiej rączki inteligenta... nam potrzeba prezydenta z ikrą, z głową do businessu (w pozytywnym tego słowa znaczeniu), bezkompromisowego, no i wskazane jest by miał jaja, więc... przy okazji paniom raczej bym podziękował już na wstępie...
~alojz 20-05-2010 1:29
tak , tak, goście z KG to świetnie zorientowani zwolennicy PO chyba:) Jak mieszkańcy powiedzieli niby Machałkowej "nie"? Może wtedy gdy przestała być wiceburmistrzem? To ciekawe, bo wtedy to Rada powoływała i burmistrza i jego zastępców a nie ludzie w głosowaniu. A po odwołaniu (za brak przyzwolenia na prywatę) osiągnęła świetny wynik jako kandydat na radnego. Potem był jeszcze start do Sejmiku gdzie "obrażeni" mieszkańcy oddali na tysiące głosów... Ale widać się jej dalej boją skoro tak starają się ją niszczyć. Spokojnie, wybory niedaleko :)
~Gość z KG 20-05-2010 14:26
jasne rada powoływała i odwoływała burmistrza i zastępców i własnie za brak działań została odwołana!!! Radni w tamtym okresie to przedstawiciele społecznestwa! Dlaczego nigdy potem osoby z PiS w wyborach na burmistrza sie nie liczyli?? Odpowiedz sobie sam! A tak sie skłąda, że wynik wyborów do sejmiku - zgodze się że bardzo dobry - pochodził nie z KG, tu na PiS owszem głosuje "starsza czesc społeczenstwa" wychodzaca z Koscioła,gdzie probosz jednej z parafii w Kamiennej w dniu wyborów zawsze grzmi z ambony na kogo zagłosowac i czesc posłusznie idzie i to robi! Natomiast moze spytaj kamiennogórzan dlaczego są cyt. "obrażeni" na Pania Poseł??? bo NIC nie robi, nie pomagała naszemu miastu. Tak sie składa, ze dla KG najwksze zasługi miał śp. Jerzy Szmajdzinski który nigdy nie odmawiał wsparcia i gdy burmistrz, wójt czy starosta potrzebował wsparcia zawsze jej udzielił. Kamiennogórzanie wiedza ile projektów i spraw przeszło dzięki Niemu, a Pani poseł nie ujeła sie w ani jednej sprawie... jakos tez nie uczestniczy w życiu publicznym KG, nie ma jej na obchodach, swiecie KG itd. dlaczego...cóz my w KG to wiemy! I ze smutkiem wspominamy, ze juz nie ma śp. Pana Szmajdzinskiego i kazdy w KG Ci to powie!!
~zs 20-05-2010 16:05
Hehe, no tak trudno od zwolenników SLD oczekiwać sympatii dla posłanki z PiS. Szkoda tylko tego zaślepienia i zapalczywości... Co do zasług, Pana i tak nie przekonam, fakty nie mają znaczenia. Prawda jest jednak taka - Kamienną rządzi jedno środowisko z nielicznymi wyjątkami. Czy były burmistrz nie ma przypadkiem kłopotów z wymiarem sprawiedliwości???
~Gość z KG 20-05-2010 23:01
Ma a z jakiej opcji pochodził A. Zieliński..jakos nie kojarze go z SLD? a jak dobrze wiemy reprezentował UW. A o zasługach Pani z PiS nie da się przekonywac, bo ich poprostu nie ma...oj przepraszam jedna jest - pociagiem co mi w kazda sobotę i niedzilelę gwiźdze, ale to akuratnie plus i to jedyne co zrobiła - jesli sie myle podaj choc jeszcze jeden przykład, chetnie sie dowiem! Ostatnio "ktoś" na portalu powiatowej KG napisał o zasługach i wyszło, że 4 na 5 wymienionych się nie obroniło, tylko jedna ocalała...pociąg! Cóż przykre ale możliwe! A co do SLD...tak sie składa, ze Pani Machałek akuratnie śp. Jerzego Szmajdzinskiego zawsze podawała za wzór, wielokrotnie mówiła na róznych spotkaniach (bo tak sie składa, że też ją słucham), że dla Niej był wsparciem i na jego przykładzie się uczyła jak byc posłanką więc może nie należy tak na SLD psioczyc, skoro miała wzory do nasladowania takze dla PiS :-) A Zielinski..cóz w Polsce niestety nie jeden jeździ po pijanemu, co powinno byc surowo karane i on tez poniósł kare, ale przynajmniej dzięki niemu KG ma basen, do którego przyjezdzaja mieszkancy takze Wałbrzycha, czy Kowar - wiem bo bywam z rodzina regularnie i słysze ze wola przyjechac tutaj! Dla mnie liczą się realne szanse w osiągnięciu sukcesu dla miasta (moja żona pochodzi z JG wiec dla mnie JG jest równie wazna jak KG), a co zrobi Pani Machałek jako prezydent JG (reprezentujaca PiS) jeśli nie będzie miała większości w radzie miasta (a tam zawsze dominuje PO i SLD) ???? odpowiedz sobie sam! W samorządzie nawet najlepszy prezydent czy burmistrz nie zrobi nic jak nie ma poparcia w radzie!!!
~do ~Gość z KG 20-05-2010 23:17
po Pana wypowiedzi widać, że jest pan z władz KG, któremu "udzielał wsparcia" ŚP Pan Poseł, tylko, że on był z innej opcji politycznej, to udzielał wsparcia "swoim", co jest zrozumiałe. Widać, jaka większość polityczna panuje w KG. Trudno się dziwić, że pani Posłanka nie miała tam wsparcia ze strony tamtejszego środowiska politycznego.
~Gość z KG 21-05-2010 16:26
Typowy styl wypowiedzi PiS "odwrócić kota ogonem", czyli nie odpowiedzieć na zadane pytanie a mówic o wszystkim innym, czyli oceniać, krytykować i negować wszystko, a zero odpowiedzi na temat! Jasno zapytałem co zrobi Pani Machałek jako prezydent JG (reprezentujaca PiS) jeśli nie będzie miała większości w radzie miasta (a tam zawsze dominuje PO i SLD) ???? i jakie ma zasługi dla KG (oprócz pociągu do Czech) ???...odpowiedzi brak! To samo dzieje się w TV gdy mowa o kampanii prezydenckiej J. Kaczyńskiego, dlatego w moim środowisku zawodowym (pracuje w prywatnej firmie produkcyjnej, a nie we władzach) nie ma poparcia dla ludzi, którzy nie sa merytoryczni! I ma Pan rację - wolę SLD, czy nawet PO (jestem bezpartyjny żeby było jasne) bo dla mnie ważne by byo widać efekty działania! Jesli wiem, ze głosując na burmistrza z SLD i w radzie jest wiekszość z SLD to zapewniam szanse na działanie! Nie od dziś wiadomo, ze bez poparcia nic sie nie osiągnie, bo taka jest polityka. Nawet w wywiadzie powyzej Pani Machałek jasno stwierdza, że bez poparcia nic sie nie zrobi, ze w radach czesto sa ludzie dla własnych interesów a nie interesów społeczenstwa i jesli ktos teraz nie umie ich do siebie przekonać i zyskać poparcia wiekszości w radzie to nawet gdyby miał najlepsze pomysły "NIC NIE ZROBI". Tylko, że PiS nie chce na takie argumenty odpowiadac merytorycznie lepiej zaatakować mieszkańców KG, że głosują na SLD...głosują, bo za ich wsparciem coś sie dzieje i miasto sie zmienia, 6 projektów UE rusza - za 3 lata będzie Pan miał możliwośc zwiedzenia podziemnego miasta KG, część projektów już jest w trakcie realizacji, gdy u władz była prawica nie działo się NIC :-( Dodoatkowo, gdy burmistrzem został Pan Świątek jakoś nikomu z PiS pracującego w Urzędzie Miasta nie zrobił krzywdy, wszyscy nadal pracują, a gdy nastał Pan Artur Mazur (PiS0 co zrobił...przyszedł jako komisarz i robił czystki, bo musiał obsadzić swoimi ludzmi... nie liczył sie z doświadczeniem pracowników!! Dla mnie nie liczy sie partia a liczy sie działanie i docenienie ludzi za doświadczenie i wkład pracy - a tego w PiS brak, oni z natury niestety zakłądaja,, że kazy człowiek, który nie jest w PiS to kłamca, oszust i trzeba obsadzić stanowiska swoimi...efekt marazm, bo przychodza nowi ludzie, którzy pierwsze m-ce a czasami i lata ucza sie swoje pracy. Więc marzę by kiedyś się doczekać czasów, by w samorządach pracowali ludzie oddani sprawą lokalnym i potrafiacy cos zrobic ponad podziałami politycznymi. To tyle w tej sprawie!
~Obywatel 22-05-2010 20:26
"...uświadomienie sobie że ludzie nie przychodzą często do pracy w samorządzie by realizować wspólny interes wspólnoty tylko widzą możliwości do dobrego własnego ustawienia się..." I tutaj ma 100% racje. Właśnie tak działają samorządy lokalne które bardziej przypominają zbieraninę karierowiczów niż ludzi odpowiedzialnych za dobro tysięcy bezpośrednio podległych im mieszkańców.
~onlyshe! 22-05-2010 21:26
Więcej takich ludzi w polityce , jak Pani Machałek ,nam trzeba! Może wreszcie ta efektywna i skuteczna posłanka rozbije POlityczną niemoc w JG!
~poseł jak papier... 23-05-2010 11:50
równie dobrze ten wątek mógłby być o Ryszardzie Gronowskim lub o Zdzisiu z Zabobrza
~bond21 23-05-2010 11:54
czy straz miejska wezmie sie za to ze psy sa luzem puszczane,inie reaguja wcale na to,nawet policja tez.CO TO ZA STRUZE PRAWA?//////
~Obserwator z JG 23-05-2010 13:40
Do Onlyshe! _ Haha "Więcej takich ludzi w polityce , jak Pani Machałek ,nam trzeba! Może wreszcie ta efektywna i skuteczna posłanka rozbije POlityczną niemoc w JG!" tak i zorbi to sama, bez porpacia w radzie????? przeciez nie majac wiekszosci w radzie NIE ZROBI NIC, ZERO - mimo najszczerszych checi...i to jest neistety smutna prawda! Prezydent bez popracia politycznego nie znaczy NIC - tego chcemy dla naszego miasta??? A to, ze w samorządzie są ludzie dbajacy o własne kariery i interesy, czyja to wina - NAS, bo takich ludzi wybieramy!!! W Skandynawii we władzach lokalnych musi byc ktos kto ma spory majatek i dochody - dlaczego, bo nie bedzie chciał sie dorabiac i zadba o interes ogółu, u nas wybieramy ludzi z nikąd i dajemy i szanse przez 4lata zarobic, ustawić sie i sami potem płaczemy, ze nic sie nie dzieje! A gwoli KG - bywam tam czesto z racji bliskich znajomych i powiem tak - dopiero ostatnie 2-3 lata to zmiany w tym miescie któe sie widzi, poprzednicy nie zrobili nic dla wizerunku niestety takze Pani Machałek nie ma zasług dla tego miasta, bo KG zawsze popierała lewice wiec PiS nie miał tam szans by realziowac swoje poglady! Choc wciaz KG nie wiem czemu nie "walczy" o przebudowę zalewu - Kowary potrafiły pozyskac srodki z UE na przebudowe zbiornika wodnego, dlaczego KG nie - nie wiem, a szkoda, bo macie tam pieknie połozony zalew... Także JG potrzebny mądry Prezdyent z ikrą do rzadzenia, odwazny ale NIESTETY i z poparciem w radzie inaczej nie złamie zadnych powiązań!
~superman 23-05-2010 20:47
PANI MACHAŁEK TAK, TAK , TAK!
~elf 25-09-2010 22:07
Półki co Pani Machałek odsłoniła tablicę katastrofy Smoleńskiej w Mysłakowicach. Czyli ma zamiar żyć tragediami. Zatem niech wali na wschód Polski tam ciągle pada to im tam napewno pomoże. Jelenią nich zostawi w spokoju. Nie potrzebujemy tu nawidzonych spod krzyża.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group