Czwartek, 24 czerwca
Imieniny: Jana, Danuty
Czytających: 7038
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Posłanka do jeleniogórskich samorządowców: obniżcie opłaty lokalne

Czwartek, 10 marca 2011, 8:44
Aktualizacja: 8:45
Autor: RED
Początek roku zwyczajowo jest bardzo trudny dla obywateli, a dla mieszkańców Jeleniej Góry w szczególności. Związane jest to ze znacznym wzrostem kosztów utrzymania – pisze Elżbieta Zakrzewska, posłanka Unii Pracy w liście do rady miejskiej i prezydenta Jeleniej Góry.

Na wzrost kosztów utrzymania prócz narastającej inflacji i znacznych podwyżek cen żywności, złożył się też wzrost wszelkiego typu opłat lokalnych, o której skali już zdecydowali samorządowcy.

Parlamentarzystka przypomina w skierowanym do samorządu Jeleniej Góry liście otwartym, że od marca jeleniogórzanie będą obciążeni zwiększonymi o 36 procent opłatami za dostarczanie wody i odprowadzenie ścieków. Elżbieta Zakrzewska daje wyraz niepokojowi, że wielu mieszkańców może tej podwyżki nie udźwignąć. Dodaje, że i tak wielu odbiorców ma już zaległości, nie tylko w tej sferze.

– A problemu nie da się zlikwidować jedynie poprzez zmianę zasad wypłacania dodatków mieszkaniowych: ich wzrostu dla najbiedniejszych mieszkańców Jeleniej Góry, bowiem bieda jest zjawiskiem dynamicznym i odgórnie ustalane jej wskaźniki za nim nie nadążają – pisze Elżbieta Zakrzewska.

– Apeluję więc do władz Jeleniej Góry, by wycofały się ze zniesienia dopłat do wody i odprowadzania ścieków dla gospodarstw domowych. Proponuję by oszczędności, jakie z tego tytułu mogą być osiągnięte, poszukać w innych wydatkach budżetowych, które nie będą tak bolesne dla mieszkańców – dodaje posłanka Unii Pracy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group