Sobota, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 8614
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Posiłki dla seniorów z dostawą do domu

Czwartek, 12 listopada 2020, 13:33
Autor: KSON
Jelenia Góra: Posiłki dla seniorów z dostawą do domu
Fot. Archiwum
Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych zawiesił swoją działalność otwartą, ograniczając się do łączności wirtualnej tj. telefonicznej i mailowej ze swoimi podopiecznymi. Nadal jednak pozostają do dyspozycji ponad 3 tys. beneficjentów z Jeleniej Góry.

Wzmocnione są kadrowo punkty doradcze z zakresu psychologii, prawa a także porad Rzecznika Osób Niepełnosprawnych i Pacjentów Ziemi Jeleniogórskiej.

Szczególnie, porady natury psychologicznej i doradztwa pacjentów wobec utrudnionego dostępu do usług medycznych są często wykorzystywane. Nic dziwnego, bowiem zamknięcie seniorów w domach, powoduje określone napięcie psychiczne, które nie zawsze potrafią rozwiązać domowe zajęcia, pasje czy okazjonalne spacery, które też trzeba ograniczać.

Zwróciliśmy się do naszych podopiecznych - mówi prezes KSON-u Stanisław Schubert – w sprawie dostarczania do ich domów posiłków cateringowych, złożonych z zestawów śniadaniowych, obiadowych i kolacyjnych, które mogłyby wyeliminować wędrówkę seniorów po sklepach w celu dokonania zakupów. Obecnie na tę formę wsparcia wyraziło zgodę około 30 osób, głównie z Jeleniej Góry.

Dodatkową wartością tego przedsięwzięcia jest to, że firma cateringowa dostarczałaby zainteresowanym niezbędne zakupy, nie tylko spożywcze, pobierając za to dodatkowe, uzgodnione wynagrodzenie. Wariantowy koszt pakietu wyżywieniowego wynosi około 50 zł dziennie za 3 posiłki do wyboru (śniadanie - 15 zł obiad: zupa – 5zł, drugie danie – 20zł, kolacja – 15 zł).

Stawki te będą jeszcze negocjowane w zależności od uzyskania ewentualnego dofinansowania. Warto dodać, że dzięki takiemu połączeniu możliwości z potrzebami przyczyniamy się również do podania pomocnej ręki padającej już drugi raz w tym roku jeleniogórskiej gastronomii, ale przede wszystkim motywujemy seniorów do unikania kontaktów zakupowych. Obecnie prowadzimy rozmowy na temat możliwości dofinansowania takich posiłków przez jeden z funduszy – informuje S. Schubert i dodaje - prosimy wszystkich, nawet wstępnie zainteresowanych o kontakt tel. 757524254 lub mailowy biuro@kson.pl, celem ustalenia liczby osób, dla których ta akcja wsparcia seniorów mogłaby być zrealizowana. O kontakt w tej sprawie prosimy do poniedziałku 16.11.2020r.

Twoja reakcja na artykuł?

9
36%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
15
60%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
164
Tak
59%
Nie
41%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Aktualności
Akrobatyka na Złotniczej
 
112
Czołówka busów w Jeżowie
 
Polityka
Szklarska Poręba: Popłoński vs. Lichocki
 
Piłka nożna
Rozbici w 33 minuty... Zbierają się czarne chmury!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group