Czwartek, 30 marca
Imieniny: Amelii, Leonarda
Czytających: 7512
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Poseł Robert Obaz z zaskakującym pomysłem

Sobota, 6 listopada 2021, 10:54
Aktualizacja: 10:55
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Poseł Robert Obaz z zaskakującym pomysłem
Fot. Przemek Kaczałko
Chaos komunikacyjny był tematem konferencji prasowej zorganizowanej przez posła Nowej Lewicy - Roberta Obaza. Parlamentarzysta zaapelował do prezydenta miasta o działania, które mają zmniejszyć korki w centrum Jeleniej Góry.

Konferencja odbyła się przy inwestycji na ulicy Mostowej. Polityk Nowej Lewicy wystosował apel do prezydenta, aby doprowadzić do przywrócenia ruchu przez Podwale, Mostową...

Dowiedzieliśmy się, że przebudowa mostu potrwa dłużej, a rozpoczęto też remont alei Wojska Polskiego. Kiedy przesuwano rozpoczęcie drugiej z wymienionych inwestycji, chwaliłem prezydenta za tę decyzję. Niestety okazało się, że fachowcy nie sprawdzili wszystkiego na Mostowej. Mamy początek listopada, wkrótce zaczną się mrozy... - mówił Robert Obaz. - Mam apel do prezydenta, żeby przerwać remont mostu - ułożyć rurę przepustową, zasypać to i puścić ruch do 3,5 tony - mówił poseł.

Przypomnijmy, w związku z przeprojektowaniem inwestycji realizacja opóźniła się - szacuje się, że ruch zostanie puszczony w lutym 2022 r., a całe zadanie ma być gotowe do kwietnia przyszłego roku.

Prace zostały spowolnione. Ma to związek z sytuacją, którą zastaliśmy po rozebraniu konstrukcji ustroju - tłumaczył niedawno Piotr Cichowski, dyrektor MZDiM. - Okablowanie uzgodnione na etapie dokumentacji projektowej różni się od tego, które zastaliśmy. Gestor mediów deklarował istnienie zapasów kabla w studni, a okazało się, że tych zapasów nie ma, więc nie da się wykonać ustroju, który był zaplanowany - mówił P. Cichowski, który dodał, że stara konstrukcja nośna opierała się na przyczółkach, których beton był za słaby i trzeba było wykonać opłaszczowanie. Jak tłumaczył dyrektor MZDiM - powyższe zmiany wymagały korekt w dokumentacji projektowej i dodatkowych prac.

Twoja reakcja na artykuł?

15
19%
Cieszy
26
33%
Hahaha
3
4%
Nudzi
1
1%
Smuci
3
4%
Złości
32
40%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (55)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
122
Tak, to odpowiedzialna praca
16%
Dostają trochę za dużo
18%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
33%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group