Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 5560
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Poseł od zadań specjalnych w KSON– ie

Środa, 24 marca 2010, 8:07
Aktualizacja: 8:40
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Poseł od zadań specjalnych w KSON– ie
Fot. Angela
Podział i ograniczenie środków z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych, brak czytelnych informacji o procedurach rozstrzygania konkursów, zmiana siedziby KSON i wiele innych problemów osób zrzeszonych w Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych – to główne tematy poruszone na pilotażowym spotkaniu z posłem Marcinem Zawiłą.

Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Ruchowo i Intelektualnie, która w Jeleniej Górze liczy ponad 70 osób w różnym wieku. Debata odbyła się w siedzibie Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych przy ulicy Grabowskiego. Poseł Marcin Zawiła dziękował za zaproszenie go na spotkanie i obiecał wsparcie i pomoc. Przed spotkaniem żartobliwie powiedział, że czuje się jak „poseł do zadań specjalnych”.

Organizatorzy uważają, że poseł Marcin Zawiła, jako poseł partii rządzącej powinien się wprost spotkać z problemami środowiska osób niepełnosprawnych. – Bardzo się cieszymy, że w sejmie powstała mównica dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, ale jest to symbol. Teraz trzeba przenieść to na nasz grunt, do małej gminy w powiecie jeleniogórskim. Te spotkania być może zaowocują podjęciem skutecznych działań. My wiemy, jakie są nasze problemy i co trzeba poprawić, tylko niestety stworzył się pewien świat urzędników i to jest fatalna sprawa –mówi Stanisław Schubert, szef KSON.

– Przy rozstrzyganiu wniosków, nie możemy dowiedzieć się, jakie popełniliśmy błędy we wniosku składanym poprzednio ponieważ, opinie asesorów są tajne. Czy takie spotkania coś przyniosą? Myślę, że tak. Na pierwszym możemy usłyszeć złotouste odpowiedzi, ale przy drugim i kolejnych spotkaniach będziemy oczekiwać konkretów - dodaje.

– Tak się złożyło, że jak są poważne rozmowy i problemy to w nich uczestniczę. W tym przypadku problemy dotyczą procedur, przyznawania środków finansowych, budynku. Jestem bardzo wdzięczny, że mnie zaproszono, na pewno nie jest to akademia ku czci, ale są to poważne sprawy – powiedział Marcin Zawiła. – Na razie będę bardziej notował i słuchał niż mówił i rozwiązywał problemy – dodał.

Po wysłuchaniu problemów osób przybyłych na spotkanie poseł Marcin Zawiła obiecał interwencję w najważniejszych sprawach. Zapewniał też, że Książnica Karkonoska jest dla osób niepełnosprawnych w każdej chwili otwarta. Poseł zaproponował KSON-owi m.in. korzystanie z sali konferencyjnej, czy udział w organizacji imprez.

Na spotkanie zaproszony był również Hubert Papaj, przewodniczący rady miejskiej w Jeleniej Górze, jednak z przyczyn zawodowych nie dotarł. W przyszłych miesiącach osoby niepełnosprawne planują zaprosić na spotkanie posła Jerzego Szmajdzińskiego i posłankę Marzennę Machałek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group