Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6643
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Pościg za bandytami

Piątek, 29 czerwca 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 29 czerwca 2007, 12:13
Autor: anzol
Dolny Śląsk: Pościg za bandytami
Fot. Archiwum
Napadli na bank w Berlinie, zastrzelili policjanta i wpadli w Lubaniu.

Dramatyczny pościg policji! Goniła bandytów, którzy uciekli z Berlina po napadzie na bank. Zatrzymani do kontroli drogowej na autostradzie w Niemczech przez nieoznakowany radiowóz policji niemieckiej, zastrzelili jednego funkcjonariusza i ranili drugiego. Potem odjechali w kierunku Polski.

Niemcy powiadomili o uciekających polską policję. Pościg ruszył ze Zgorzelca, kiedy bandyci już zdążyli przekroczyć granicę niemiecko-polską.
Polscy policjanci uruchomili całą flotę pościgową. Ustawiono posterunki blokadowe.

Przestępcy, widząc brak szans w ucieczce samochodem, wyhamowali przed jedną z kolczatek zaporowych i próbowali uciekać do lasu. Szybka akcja policjantów przyniosła wymierny efekt. Jeden z bandytów został złapany w lesie, pozostali – w samochodzie.
Za swój czyn odpowiedzą przed niemieckim wymiarem sprawiedliwości. Zostali aresztowani. Sprawę będą mieli też w polskim sądzie za przekroczenie dozwolonej prędkości i próbę ucieczki przed radiowozami policyjnymi.

– Taki był scenariusz ćwiczeń w zakresie współdziałania podczas prowadzenia pościgu transgranicznego. Ich głównym zadaniem była szybka wymiana informacji (w tym przypadku pomiędzy policją polską i niemiecką), podjęcie działań, przejęcie pościgu i zatrzymanie sprawców napadu – poinformował kom. Krzysztof Zaporowski z policji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group