Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 8469
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Posadzili Dęby Samorządności

Środa, 27 maja 2020, 13:59
Aktualizacja: Czwartek, 28 maja 2020, 13:01
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Posadzili Dęby Samorządności
Fot. Biuro Prasowe UMWD
27 maja to Dzień Samorządu Terytorialnego. W obchodach zorganizowanych w Polkowicach uczestniczył marszałek Cezary Przybylski. Podczas uroczystości zasadzono symboliczne Dęby Samorządności – informuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego.

Dzisiejsze święto upamiętnia 30-lecie pierwszych wyborów do rad gmin oraz ustawy o samorządzie terytorialnym, która przywróciła Polakom prawo współdecydowania o swoich lokalnych wspólnotach. Samorząd terytorialny pozwolił zdecentralizować sposób zarządzania państwem, a równocześnie oddał część władzy w ręce obywateli. To właśnie oni znaleźli się w centrum zyskując realny wpływ na otaczającą ich rzeczywistość - czytamy w komunikacie.

Dziś, zwłaszcza w obliczu trudnej sytuacji spowodowanej przez epidemię, możemy się przekonać jak ważną rolę w życiu wszystkich z nas pełnią samorządy. To na naszych barkach spoczywa odpowiedzialność za zdrowie i życie mieszkańców, a także za ich przyszłość i warunki rozwoju – mówił marszałek Cezary Przybylski. - Tym ważniejsza staje się dziś debata o roli samorządów w Polsce i ich przyszłości. Umacniajmy je, ufajmy im, bo to tu – w samorządach – znamy potrzeby mieszkańców i wiemy jak je realizować – dodał marszałek.

Podczas dzisiejszych obchodów, w których uczestniczyli także Łukasz Puźniecki – burmistrz Polkowic, Kamil Ciupak – starosta polkowicki oraz Roman Rozmysłowski – przewodniczący Rady Miejskiej w Polkowicach, posadzono symboliczne Dęby Samorządności.

Twoja reakcja na artykuł?

3
23%
Cieszy
4
31%
Hahaha
3
23%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
23%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group