Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 6868
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Posada dla dyrygenta

Środa, 1 lutego 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 23:32
Autor: konrad
Jelenia Góra: Posada dla dyrygenta
Fot. konrad
Od pierwszego lutego dyrektorem artystycznym Filharmonii Dolnośląskiej jest Jerzy Swoboda, który dotychczas był pierwszym dyrygentem orkiestry oraz konsultantem. Jak zapowiedział nowy szef, filharmonicy w ciągu kilku najbliższych lat dzięki wytężonej pracy osiągną jeszcze wyższy poziom artystyczny.

Stanowisko dyrektora artystycznego było od dłuższego czasu nieobsadzone, a wszystkie ważne decyzje podejmowała dyrektor naczelna, Zuzanna Dziedzic. Jak mówiła, zarządzanie instytucją i ciągła walka o pieniądze na prowadzenie działalności artystycznej pochłaniają tyle czasu, że niezbędny okazał się ktoś, kto zajmie się stroną artystyczną.

Jerzy Swoboda już od wielu lat współpracuje z jeleniogórską placówką i ma wpływ na jej rozwój artystyczny, ale jak zapowiedział, teraz nabierze to formy stałej, codziennej pracy z zespołem. Dyrektor artystyczny zapowiedział też rozszerzenie współpracy z samorządami gminnymi i powiatowymi.

Niedawne koncerty w Bolesławcu czy w Polkowicach zostały doskonale przyjęte, a szczelnie zapełniona publiczność potwierdza, że wszędzie są ludzie gotowi zapłacić kilkadziesiąt złotych za wejście na koncert.

Członek zarządu województwa, odpowiedzialny między innymi za kulturę, Andrzej Pawluszek potwierdził, że urząd marszałkowski będzie wspierał finansowo takie wspólne przedsięwzięcia filharmonii i dolnośląskich samorządów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group